وبلاگ آفتاب
خاخام ضدصهیونیست مطرح كرد؛

سینمای جهان یک صنعت برنامه ریزی شده در خدمت صهیونیست ها است

سینمای جهان یک صنعت برنامه ریزی شده در خدمت صهیونیست ها است

به گزارش وبلاگ آفتاب، خاخام ضد صهیونیست اعتقاد دارد صهیونیست ها در سینمای جهانی از زن برای بیان مسائل غیراخلاقی استفاده می نمایند و زنان زیادی هم در جنبش های زیادی به این استفاده ابزاری معترض شده اند.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر، دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم کوثر چندی قبل میزبان ۲ خاخام یهودی ضدصهیونیست رابا وایز و رابا روزنبرگ بود که با حضور در دبیرخانه جشنواره فیلم کوثر با مسئولین و دست اندرکاران این رویداد سینمایی دیدار و گفتگو کردند.
وایز با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی با اعلان اینکه آخرین بار در ماه سپتامبر با شهید رئیسی در آمریکا دیدار داشته و در ارتباط با اقدامات جنایتکارانه رژیم کودک کش صهیونیستی با او گفتگو کرده است، اضافه کرد: ما مخالف تاسیس یک دولت یهودی در هر بخش از سرزمین فلسطین هستیم و نقل قول های مشابهی از خاخام های یهودی در سرتاسر تاریخ وجود دارد. تمام افراد یهودی معتقد، مخالف تشکیل دولت اسرائیل هستند. جمهوری اسلامی در واکنش به حمله اسرائیل به سفارت این کشور در سوریه بسیار اخلاقی عمل کرد و میان یهودیان تمایز قائل شد. زمانیکه خبر شهادت رئیسی رسانه ای شد تماسهای مختلفی از بیت المقدس، انگلیس و سایر نقاط جهان و از سوی یهودیان معتقد و عملگرای مخالف رژیم صهیونیستی دریافت کردم و از من خواسته شد به ایران بیایم و پیام تسلیت جامعه یهودیان را منتقل کنم.
رابا وایز در رابطه با نقش صهیونیسم در سینمای جهانی اظهار داشت: نفوذ صهیونیست ها در جهان یک حقیقت انکارناپذیر است که جریان دارد. آنها سینما را بعنوان یک ابزار برای تاثیرگذاری بر جامعه جهانی می بینند. این نفوذ تنها محدود به سینما نیست بلکه این افراد اثرگذاری روی تمدن را در دستور کار قرار داده اند. آنها تلاش می کنند تا از ایرانیان و مسلمانان و هر قوم غیر غربی تصویری منفی ارایه کنند. آنها مسلمانان را افرادی افراطی و به دور از تمدن معرفی می کنند.
وی بیان نمود: شیوه بیان در سینما از اهمیت زیادی برخوردارست. صهیونیست ها در طرز نقل کردن یک مبحث دخالت کرده و آنرا مطابق میل خود و با ظرافت های خاصی حقیقت را تغییر می دهند و این چنین کل محتوا تحت تأثیر قرار می گیرد. سینما یک صنعت برنامه ریزی شده است و صهیونیست ها از آن برای رسیدن به اهداف خود استفاده می نمایند.

وایز افزود: آنها درحال نابود کردن زن و مرد هستند و جنیست را از میان برداشته اند. آنها برای جذب مخاطب، تبلیغات بسیار زیادی را انجام می دهند و این مورد در سرتاسر کشور آمریکا به چشم می خورد. آنها موارد منفی را به صورتی بسیار مطلوب برای مخاطبان جلوه می دهند. صهیونیست ها برای دستیابی به اهداف خود از بهترین مشخصه های فنی و کیفی استفاده می نمایند و بنا بر این تماشاگران گسترده ای دارند.
وایز با اعلان اینکه نگاه کردن به تصویر زن از لحاظ بنیان های اخلاقی دین ما ممنوع می باشد، افزود: در جامعه یهودیان منهتن و بروکلین آمریکا، خویش را ایزوله کرده ایم تا صدمه ای متوجه ما نشود. در جامعه یهودیان معتقد، مقوله ای مانند سینما مطرح نیست و به آن توجه نشان نمی دهیم؛ صهیونیست ها در سینمای جهانی از زن برای بیان مسائل غیراخلاقی استفاده می نمایند و زنان زیادی در جنبش های زیادی به این استفاده ابزاری معترض شده اند. باید استانداردهای دیگری در مورد زنان در سینمای جهان وضع شود تا کرامت زنان حفظ شود. متاسفانه در سینمای جهان از مسیر خداگونه دوری می شود و مواردی بسیار منفی و زننده به تصویر کشیده می شود. زمانیکه هنوز سینما وجود نداشت، الگوهای دیگری مطرح بود اما امروزه نگاه جوانان به مسائلی معطوف شده است که در سینما مطرح می شود.
وی تصریح کرد: در دنیا سلبریتی ها جای معلمان را برای جوانان گرفته اند و موارد اخلاقی به حاشیه رفته است. امروزه این مسئله مطرح است که با وجود رسانه ای منفی همچون سینمای آمریکا، یک کودک چگونه باید با مسائل در ارتباط با حوزه اخلاق آشنا شود. تصاویر متحرک ارزش های خانوادگی و اخلاقی جامعه آمریکا را مورد حمله قرار داده است. سینما یک میدان رقابت است و باید در آن به عنصر جذابیت توجه گردد تا اثر پیام ها به بهترین شکل ممکن به مخاطب خود منتقل شود. درون هر فرد امکان دارد وسوسه ای سبب شود تا خواستار موارد نامطلوبی باشیم که باید در مقابل آن مقاومت شود.
وایز اظهار داشت: کیفیت در آثار سینمایی مسئله ای مهم می باشد و امیدوارم این مورد مورد توجه برگزارکنندگان جشنواره کوثر باشد. امیدوارم خداوند شما را در ادامه این مسیر توفیق دهد. در دین یهود داستان های زیبایی انتخاب می شوند و آنها به صورت نمایش هایی جذاب و آموزنده برای دختران و پسران جوان اجرا می شوند. زمانیکه یک فیلم داستانی جذاب انتخاب شود، بطور قطع روی تماشاگر اثرگذار خواهد بود. اگر مواردی همچون مسائل جنسی و خشونت از سینمای آمریکا گرفته شود، دیگر چیزی باقی نخواهد ماند.
پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر، از جانب «بنیاد آیه های ایثار و تلاش» با همکاری شهرداری تهران، موسسه تصویر شهر، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سازمان امور سینمایی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، تیر سالجاری با دبیری ناصر باکیده در تهران انجام می شود.

1403/03/16
13:26:10
itemprop="bestRating">5
146
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد