وبلاگ آفتاب

نیاز هلال احمر به بالگرد دید در شب و تقویت انبارهای امدادی

نیاز هلال احمر به بالگرد دید در شب و تقویت انبارهای امدادی

به گزارش وبلاگ آفتاب، رییس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: نیازمند کمک برای بهبود وضعیت انبارهای هلال احمر هستیم و برای تقویت امدادرسانی در نقاط صعب العبور، نیازمند واردات بالگرد دید در شب هستیم.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، پیر حسین کولیوند در آیین افتتاح مرکز هوشمند رصد اطلاعات و داده کاوی جمعیت هلال احمر و نیز همین طور افتتاح بیش از ۵۰ پروژه عمرانی این جمعیت که به مناسبت هفته هلال احمر و با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار گردید، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر یک نهاد عمومی و بشر دوستانه است. سه میلیون داوطلب جوان گام دومی داریم که در کوشش برای رساندن این داوطلبان به ۱۰ میلیون نفر هستیم تا در مواقع بروز بحران های طبیعی و غیرطبیعی بتوانیم به همه مردم امدادرسانی نماییم.

وی در توضیح اقدامات هلال احمر اظهار داشت: تیم های سحر یا همان سفیران حمایت روانی هلال احمر در بحران ها برای افزایش تاب آوری تلاش می کنند و به عنوان الگوی موفقی در صلیب سرخ جهانی شناخته شده اند. همین طور برای زنان بالای ۳۰ سال در طرح یاس هلال احمر اشتغال زایی شده است و برای ارائه آموزش امدادی به مردم و توانمندسازی در دورافتاده ترین نقاط کشور، خانه های هلال را در اقصی نقاط کشور تاسیس کردیم.

کولیوند افزود: کاشت پنج میلیون نهال، فعالیت ۱۴۰ هزار نخبه در هلال احمر، استفاده از توان خیرین برای مساعدت با مردم، ارائه خدمات توانبخشی رایگان در بیمارستان نورافشار به کودکان دارای کم توانی جسمی، تولید داروهای نوترکیب، تولید داروهای گیاهی، افزوده شدن بسته خدمات دارویی گیاهی، تولید اعضای مصنوعی هوشمند بدن انسان قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی، فعالیت مراکز درمانی هلال احمر در ۱۵ کشور همچون سایر کارهای هلال احمر است.
نیاز هلال احمر به بالگرد دید در شب و تقویت انبارهای امدادی
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به نیاز به تقویت انبارهای امداد و نجات هلال احمر اظهار داشت: نیازمند کمک برای بهبود وضعیت انبارهای هلال احمر هستیم و برای تقویت امدادرسانی در نقاط صعب العبور، نیازمند واردات بالگرد دید در شب هستیم.

کولیوند با اشاره به جایگاه بین المللی جمعیت هلال احمر کشورمان اظهار داشت: بگفته روسای کمیته صلیب سرخ، هلال احمر ایران جزو پنج کشور برتر است. در تدوین استراتژی های راهبردی صلیب سرخ از هلال احمر طرح و برنامه گرفته می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: عالی ترین نشان صلیب سرخ بین ۱۹۱ کشور جهان به هلال احمر ایران اعطا شده است. در عرصه اقدامات امداد و نجات در سطح ملی، محلی و منطقه ای بسیار موفق عمل کرده ایم و هلال احمر ایران مورد تقدیر دولت ترکیه قرار گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به این که هلال احمر ایران اقدامات زیادی برای مساعدت با مردم غزه انجام داده است اضافه کرد: کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه انجام شد و ۱۹۰ مورد مصادیق نقض حقوق بشر دوستانه در غزه استخراج شد و این کنگره مورد توجه صلیب سرخ هم قرار گرفت.

کولیوند اظهار داشت: در طول سال ۲۲ هزار و ۴۰۰ مورد عملیات جاده ای، ۲ هزار و ۷۰۰ مورد عملیات کوهستان و بیش از ۴۴ هزار مورد عملیات انجام شده است. امسال نیز تا حالا مهم ترین عملیات ما امدادرسانی در سیل سیستان و بلوچستان بود.

وی در ادامه اظهار داشت: امروز ۵۸ طرح در هلال احمر با حضور معاون اول رییس جمهوری افتتاح خواهد شد که شامل ۲۵ طرح امدادی، ۱۰ طرح بهداشتی درمانی ملی و بین المللی، ۲۰ طرح آموزشی و پژوهشی، یک طرح نیز افتتاح مرکز رصد و پایش هلال احمر است، سه طرح عمرانی شرکت سرمایه گذاری هلال احمر و ۳۳۵ خانه هلال نیز افتتاح خواهد شد.

کولیوند اظهار داشت: ۱۱۰ سامانه جمعیت هلال احمر در مرکز رصد هوشمند اطلاعات و داده کاوی جمع می شود و حوادث و بحران ها در این مرکز رصد می شود. سیل، آتش سوزی، آلودگی هوا و سایر مخاطرات و همین طور فعالیت ها و اقدامات هلال احمر را در مرکز رصد و پایش، پیش بینی و اقدامات لازم را مد نظر قرار دهیم.

وی افزود: سایر دستگاهها نیز می توانند از این مرکز رصد و پایش هلال احمر بهره برداری و بهره گیرند. هدف از راه اندازی این مرکز هوشمندسازی تمام اقدامات هلال احمر و امدادرسانی ها است.

منبع:

1403/02/22
14:41:36
itemprop="bestRating">5
107
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد