وبلاگ آفتاب

بازدید مقامات قضایی از بیمارستان امام خمینی کرج

بازدید مقامات قضایی از بیمارستان امام خمینی کرج

وبلاگ آفتاب: سه سال بعد از دستور رییس قوه قضاییه برای احیای بیمارستان امام خمینی (ره) کرج، ضمن ارائه خدمات درمانی به 130 هزار بیمار، کلیه مطالبات و معوقات پرسنل و پزشکان پرداخت شده است.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، رییس کل و تعدادی از مدیران قضایی دادگستری کل استان البرز همچون «آرش استکی» و «حسن مددی» رییس کل محاکم و دادستان عمومی و انقلاب کرج، «احمد نوروزی» دبیر شورای تحول و تعالی قضایی استان البرز با حضور در بیمارستان امام خمینی (ره) کرج از بخش های مختلف این بیمارستان همچون اورژانس، آی سی یو و دیالیز بازدید کردند و در ادامه در نشست مشترک با «رحمت الله حافظی»، مدیرعامل و نایب رییس هیئت مدیره «سازمان سلامت کوثر» و مدیران و برخی از پزشکان و کارکنان بیمارستان کرج آخرین وضعیت ارائه خدمات درمانی را مورد بررسی قرار دادند.

حسین فاضلی هریکندی با اعلان اینکه بیمارستان امام خمینی (ره) کرج تا سال ۱۴۰۰ و بعد از چندین سال توقف فعالیت به سبب برخی اشکالات قانونی در روند واگذاری و اقدامات بعد از آن، بلاتکلیف بود اظهار داشت: تعطیلی این بیمارستان بزرگ علاوه بر توقف ارائه خدمات پزشکی، مشکلات مختلفی را در حوزه مطالبات پرسنل و بازنشستگان به وجود آورده بود که با ورود دادگستری کل استان و همراهی استاندار سابق و فعلی و حمایت های نماینده، ولی فقیه در استان البرز در مرداد ۱۴۰۰ با حضور رییس قوه قضاییه فعالیت خودرا باردیگر از سر گرفت.

رئیس کل دادگستری استان البرز در ادامه با اشاره به تاریخچه ۲۰ ساله مشکلات در رابطه با تغییر مالکیت و سپس مشکلات پیش آمده در واگذاری و مزایده بیمارستان اشاره کرد: یکی از اولین موانع در ادامه فعالیت این بیمارستان، مربوط به پروسه واگذاری بیمارستان امام خمینی (ره) کرج بود که شرایط مزایده به درستی رعایت نشده بود که بعد از طرح دعوا و رسیدگی به آن در محاکم استان، رای به ابطال مزایده صادر و بیمارستان به مالکین اصلی مسترد شد.

دستور رییس قوه قضابیه برای احیای بیمارستان

وی با اعلان اینکه بخش دیگری از موانع موجود در احیای فعالیت این بیمارستان مربوط به مالکیت و همین طور مطالبات پزشکان و پرسنل و بازنشستگان بود، افزود: در این مورد نیز باتوجه به تاکیدات و دستورات رییس قوه قضاییه درباب احیای بیمارستان و عدم توقف ارائه خدمات درمانی، مهلتی برای تسویه کلیه مطالبات تعیین شد و اقدامات برای شروع مجدد کارهای درمانی بیمارستان شروع شد.

فاضلی هریکندی متذکر شد: با برطرف شدن موانع در راه شروع مجدد فعالیت این بیمارستان، در شرایطی که در پیک کرونا قرار داشتیم و باتوجه به اهمیت و نیاز به ارائه خدمات درمانی به مردم استان، در مرداد ۱۴۰۰ این بیمارستان با حضور رییس قوه قضاییه فعالیت خودرا باردیگر شروع کرد.

افزایش ظرفیت بیمارستان

وی با یادآوری این که استان البرز از نظر سرانه درمانی و تخت بیمارستانی در وضعیت معمول و استاندارد قرار ندارد اشاره کرد: احیای این بیمارستان با ۱۰۸ تحت که طبق وعده مدیران بیمارستان تا پایان اردیبهشت سال جاری به ۱۲۸ تخت افزایش می یابد نقش مهمی در رفع تعدادی از کمبودهای درمانی استان داشت.

خدمات درمانی برای ۱۳۰ هزار نفر

رئیس کل دادگستری استان البرز در ادامه با استناد به گزارش مدیران بیمارستان اضافه کرد: این مجموعه درمانی از شروع احیا تا پایان اسفند ۱۴۰۲ برای نزدیک به ۱۳۰ هزار نفر از بیماران در بخش های مختلف همچون اورژانس، آی سی یو، سی سی یو، بستری و اتاق عمل خدمات درمانی ارائه کرده است.

وی با اعلان اینکه هم اکنون این بیمارستان کلیه مطالبات پرسنل و بازنشستگان را پرداخت کرده است اشاره کرد: دادگستری کل استان البرز این آمادگی را دارد از ظرفیتهای قانونی خود در توسعه بیمارستان و افزایش خدمات درمانی به مردم استان استفاده نماید.

رئیس کل دادگستری استان البرز در آخر از پیگیری های نماینده، ولی فقیه در استان، کوشش های استاندار فعلی و سابق، بنیاد شهید و سازمان همیاری شهرداری های استان البرز در تعامل و همکاری با دبیرخانه شورای تحول قضایی استان البرز برای احیای این بیمارستان قدردانی نمود.

همچنین رحمت اله حافظی، مدیرعامل و نایب رییس هیئت مدیره «سازمان سلامت کوثر» با قدردانی از تلاش و حمایت های دستگاه قضایی استان البرز در احیای بیمارستان امام خمینی (ره) کرج متذکر شد: اگر ورود بموقع اتفاق نمی افتاد اکنون این بیمارستان تبدیل به بازار مبل شده بود.

کاهش پرونده های قضایی از ۷۵۶ به ۱۷ مورد

وی با اعلان اینکه اکنون کلیه حقوق و معوقات پرسنل، پزشکان و بازنشستگان این بیمارستان پرداخت شده است، اشاره کرد: با حمایت ها و مساعدت های قضایی انجام شده تعداد پرونده های بیمارستان در محاکم استان البرز از ۷۵۶ مورد به ۱۷ پرونده کاهش داشته است.

رئیس هیئت مدیره «سازمان سلامت کوثر» در ادامه با اشاره به قسمتی از مشکلات و موانع پیش روی توسعه فیزیکی و ظرفیتی بیمارستان، خواهان کمک دستگاه قضایی و اجرائی در رفع تصرف از قسمتی از اراضی این بیمارستان شد.
1403/02/19
10:37:14
itemprop="bestRating">5
198
تگهای خبر: خدمات , درمان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد