وبلاگ آفتاب
مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران اعلام كرد

تشکیل کمیته تحقق شعار سال در شهرداری تهران

تشکیل کمیته تحقق شعار سال در شهرداری تهران

وبلاگ آفتاب: مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران از تشکیل کمیته تحقق شعار سال در شهرداری تهران آگاهی داد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، نوید خاصه باف بامداد امروز در نشست خبری در تشریح برنامه های عملیاتی سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی در سال جهش تولید با مشارکت مردم اظهار داشت: با عنایت به نام گذاری سال جدید به نام سال «جهش تولید با مشارکت مردم» توسط مقام معظم رهبری تلاش کردیم که برنامه هایی را در جهت تحقق شعار سال تدوین نماییم.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۲ بودجه محقق شده سازمان ۱۲۶ درصد بود، اظهار داشت: بیش از سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه محقق سازمان امسال بوده است.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران با اشاره به اینکه یکی از با اهمیت ترین اقداماتی که در این مدیریت شهری در حوزه سرمایه گذاری رخ داد، مساله تغییر رویکرد بود، اظهار نمود: متأسفانه در یک دوره نگاه متفاوتی به سرمایه گذار و سرمایه پذیری می شد و این مساله سبب شد که بیشتر سرمایه گذاری ها به سمت دعاوی حقوقی پیش برود؛ اما این تغییر رویکرد مدیریت فعلی سبب شد که نه فقط بخش زیادی از دعاوی قضایی حل و فصل شوند؛ بلکه سرمایه گذاران را مجاب کردیم که نسبت به سرمایه گذاری در شهرداری تهران اقدام نمایند.

وی افزود: در همین راستا خیلی از طرح های مشارکتی که متأسفانه در گیر و دار کارهای اداری قفل شده بود و نارضایتی هایی را بوجود آورده بود، حل و فصل شد، بگونه ای که ۱۵ پروژه ای که متوقف شده بود و به مشکلات حقوقی برخورده بود با همراهی و همدلی تعیین تکلیف شد.

سرمایه گذار را پیمانکار نمی بینیم و شریک ما در اجرای پروژه است

۱۶ ابرپروژه در شهر تهران تعریف شده است

خاصه باف با تکیه بر این که نگرش برد - برد در موضوع مشارکت ها را پیگیری می نماییم، اظهار داشت: ما سرمایه گذار را پیمانکار نمی بینیم؛ بلکه معتقدیم سرمایه گذار شریک ما در اجرای پروژه است و با همین تغییر رویکرد در همین مدت توانستیم سرمایه گذاری جدید را شروع نماییم و ۱۶ ابرپروژه در شهر تهران تعریف شده است که ارزش ریالی آن ۱۰۲ هزار میلیارد تومان است و در مناطق نیز ریزپروژه هایی تعریف شده است.

اطلس جامع سرمایه گذاری شهر تهران درحال تدوین است

تشکیل کارگروه در شهرداری تهران در جهت تحقق شعار سال

وی با اشاره به اینکه اطلس جامع سرمایه گذاری شهر تهران درحال تدوین است، اظهارکرد: در جهت تحقق شعار سال یک کارگروه تشکیل شده است که با محوریت سازمان سرمایه گذاری در همه ادارات مختلف این مهم پیگیری می شود و در نظر داریم در هر منطقه یک پروژه مسکونی با مشارکت مردم ایجاد نماییم و هر شهروندی متناسب با وسع مالی خود از این صندوق های سرمایه گذاری خریداری کند.

در هر منطقه یک پروژه با کاربری مسکونی شناسایی می کنیم

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در هر منطقه یک پروژه معرفی می شود که شهروندان می توانند برای ثبت نام به یک سامانه بروند و یا به اداره کل برنامه ریزی شهرداری تهران مراجعه کنند، اظهار داشت: این طرح از طرف معاونت مالی پیشنهاد شده است و در نظر داریم در هر منطقه یک پروژه را عمدتاً با کاربری مسکونی شناسایی نماییم و از راه صندوق های سرمایه گذاری این مهم را پیش ببریم.

راه اندازی داشبورد مدیریتی سرمایه گذاری شهرداری تهران

وی با اشاره به اینکه راه اندازی داشبورد مدیریتی سرمایه گذاری شهرداری تهران یکی از با اهمیت ترین اقدامات این دوره مدیریت شهری است، اضافه کرد: ذیل این داشبورد سند جامع سرمایه گذاری برای رفع مشکلات و بلاتکلیفی پروژه های جاری، تشکیل هیات اندیشه ورز، تشکیل کمیته حقوقی و قراردادی، تهیه پیش نویس لایحه مشوق های سرمایه گذاری، آماده سازی اطلس سرمایه گذاری و فرصت های شهر تهران انجام شده است.

خاصه باف با اشاره به اینکه اولویت ما رفع نیازهای شهری است، اظهار داشت: البته امکان دارد سرمایه گذاران ایده های دیگری برای سرمایه گذاری در شهر تهران داشته باشند که اهتمام می نماییم با برگزاری جلسات مختلف پروژه را بگونه ای تدوین نماییم که رفاه مردم و ارائه خدمات به آنها نیز در پروژه گنجانده شوند.

وی درباب آخرین وضعیت راه اندازی زباله سوز در تهران اظهار داشت: جزییات فنی زباله سوز را باید از سازمان مربوطه بپرسید اما مشاور خروجی طرح را به ما اعلام نموده است و ما نیز چند مدل مالی و اقتصادی تدوین کردیم و پس از آن مطالعات را به سازمان های مربوطه ارائه خواهیم کرد. اما در نظر داشته باشید که زباله سوز بزرگترین پروژه مالی شهرداری تهران است.

سرانجام راه اندازی تم پارک در شرق تهران

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران درباب عاقبت تم پارک در شرق تهران اظهار داشت: مکاتبات مختلفی را با سازمان های محیط زیست همچون منابع طبیعی داشته ایم که هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم البته درحال رایزنی با سرمایه گذار هستیم تا طرح خودرا تعدیل کند و شهردار نیز به وزیر کشاورزی نامه زده است تا در جلسه ای راه های راه اندازی این تم پارک بدون لطمه رساندن و تصرف فضا، عملیاتی شود. البته طرح سرمایه گذار وسیع است و قابلیت اجرا به آن گونه که مدنظرش است را ندارد و همین طور باید مطالعات ترافیکی و غیره این طرح نیز صورت گیرد و باید در مورد اجرای این پروژه بررسی های بیشتری صورت بگیرد.

برای ساخت هتل های جنگلی در بعضی از بوستان های جنگلی هنوز هیچ مجوزی صادر نشده است

وی درباب ساخت هتل های جنگلی در بعضی از بوستان های جنگلی هم با تکیه بر این که هنوز هیچ مجوزی صادر نشده است، اظهار داشت: هنوز طرح نهایی نشده و بنابراین هم هیچ مجوزی صادر نشده اما روز گذشته با یک مجموعه فاخر که اسم آنرا قید نمی کنم جلساتی در مورد ساخت هتل های جنگلی داشتیم.

هزینه های زیاد نگهداری جنگلها و کمبود آب از دلیلهای لطمه به فضاهای جنگلی

خاصه باف با اشاره به اینکه تحقیقات نشان می دهد به علت هزینه های زیاد نگهداری جنگلها و کمبود آب متاسفانه برخی از فضاهای جنگلی همچون سرخه حصار و... لطمه دیده اند و یکی از راه های نجات آنها همین مساله است، اظهار داشت: بخش خصوصی در ازای سود شهرداری ملزم به نگهداشت فضاهای جنگلی می شود.

فراخوان ساخت هتل کوهستان در منطقه ۲ به زودی اعلام می شود

اعلام آمادگی سرمایه گذار خارجی برای ساخت هتل برج میلاد

وی با اشاره به اینکه فراخوان ساخت هتل کوهستان در منطقه ۲ به زودی اعلام می شود و سرمایه گذار خارجی نیز برای ساخت هتل برج میلاد اعلام آمادگی کرده است، اظهار داشت: اتمام پروژه دیدار نیز در دستور کار است؛ اما با این وجود نیاز به فضای اقامتی وجود دارد و طرح ما اینست که بدون تعرض به فضای سبز هتل بسازیم و روز گذشته نیز با این شرکت که تجربه خوبی در سرتاسر کشور دارد، جلسه برگزار کردیم و قرار شد که مطالعات خودرا در این خصوص انجام دهد و پس از اینکه طرح کامل شد موضوع را به منابع طبیعی ارجاع می دهیم و پس از آن سبک این هتل ها وارد تشریفات قانونی می شود. اما دقت داشته باشید با اهمیت ترین آورده ساخت این هتل ها فضای سبز خواهد بود.

سرانجام پروژه هزار و یک شهر

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران همین طور درباب عاقبت پروژه هزار و یک شهر با تکیه بر این که متاسفانه این پروژه در گردابی افتاد که به نظر من بخش زیادی از این گرداب فضای سیاسی بود و پروژه را به سمتی برد که انجام نشود، اظهارکرد: البته طرف مقابل نیز به تعهدات خود عمل نکرد و شریک ما نیز اعتقاد دارد که متعاقبا شهرداری هم به تعهدات خود عمل نکرده و نهایتاً پروژه ای که قرار بود سال ۹۶ تمام شود، حالا در حد پیشرفت ۱۷ درصدی قرار دارد.

وی ضمن اشاره به بازدید شهردار تهران از این پروژه افزود: با شریک مان جلسات زیادی برگزار کردیم و شریک اعلام نمود که قراردادی که در آن زمان منعقد کرده آورده های اقتصادی را تامین نمی کند و شریک خواهان تغییر در قرارداد بود و تا پایان اردیبهشت ماه فرصت زمانی دارد که نسبت به ارائه پیشنهاداتش اقدام نماید و اگر به توافق رسیدیم تا آخر سال آینده می بایست پروژه هزار و یک شهر عملیاتی شود و اگر به توافق نرسیدیم و سرمایه گذار انصراف بدهد می توانیم برنامه های دیگری داشته باشیم اما نکته مهم اینست که با شریک به این جمع بندی رسیدیم که بهتر است بجای دعاوی حقوقی با توافق موضوع را جلو ببریم.

مدیران شهری به دنبال انتقال نمایشگاه های پرمخاطب به شهر آفتاب هستند

همت نماییم تا دو سال آینده نمایشگاه های پرمخاطب به شهر آفتاب منتقل شود

خاصه باف درباب عاقبت توسعه شهر آفتاب نیز با اشاره به اینکه ما در مورد پروژه شهر آفتاب توسعه را دنبال می نماییم بگونه ای که مقرر است تمام آورده های شهر آفتاب صرف همان مجموعه شود، اظهار داشت: مدیران شهری به دنبال انتقال نمایشگاه های پرمخاطب به شهر آفتاب هستند؛ اما مساله اینست که ما در شهر آفتاب کمبودهایی داریم و وزیر صمت در جلسه با شهرداری تاکید کرد که ظرفیتهای لازم در شهر آفتاب ایجاد شود و پس از آن نمایشگاه های پرمخاطب منتقل شود. به نظر می آید اگر همت نماییم یک تا دو سال آینده نمایشگاه های پرمخاطب به شهر آفتاب منتقل می شود و اولویت ما حالا ساخت سالن ها و بعد ساخت مرکز تجارت جهانی ۲ است. اما اگر بتوان با عنایت به ظرفیتهای پیرامونی نمایشگاه به یک ذون اقتصادی و یا منطقه ویژه اقتصادی تبدیل نماییم این نمایشگاه نیز رونق دوچندانی خواهد گرفت.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا سازمان های سرمایه گذاری به حوزه حمل و نقل به خصوص مترو وارد نمی گردد، اظهار داشت: دقت داشته باشید که سرمایه گذاری یک موضوع زمان بر است و از طرفی حمل و نقل عمومی به خصوص مترو به تنهایی اقتصادی نیست؛ بگونه ای که هر سفر تمام شده با مترو بیش از ۲۰ هزار تومان هزینه دارد اما با افزایش قیمت بلیت هم اکنون چهار هزار و ۲۰۰ تومان از شهروندان گرفته می شود که برای سرمایه گذار سودآور نیست و باید به سمت تی اودی برویم که جذابیت مالی برای سرمایه گذار داشته باشد.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران در انتها در مورد ورود سرمایه گذاران خارجی نیز اظهار داشت: سرمایه گذار خارجی داریم بگونه ای که در ساخت هتل برج میلاد سرمایه گذارمان خارجی است اما هنوز آنقدر فضا فراهم نشده که سرمایه گذار منابع مالی اش را بیاورد و هم مساله تحریم ها و هم بحث اطمینان وجود دارد که باید به کمک دولت این مورد را پیش ببریم.
1403/02/03
14:35:48
itemprop="bestRating">5
363
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد