وبلاگ آفتاب

تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

وبلاگ آفتاب: بنابر تازه ترین به روزرسانیِ «ورلداُمتر»، روز گذشته در مجموع بیش از 3000 مورد جدید مبتلاشدن به کروناویروس در جدولِ «آمار جهانی کرونا» (کووید 19) ثبت و 38 فوتی گزارش شده است.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، آمریکا با ثبت ۲۴ فوتی و بیش از ۱۹۰۰ مورد جدید مبتلاشدن به ترتیب بالاترین آمار تلفات و مبتلایان کرونائی را در شبانه روز گذشته در جهان گزارش کرده است.
طبق آمار جهانی در مجموع موارد مبتلاشدن در کشورهای مختلف، تا حالا به ۷۰۴ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۳۹۲ نفر رسیده و مرگ بیش از ۷ میلیون بیمار نیز تأیید شده است.
داده های ورلداُمتر همین طور حاکی از آنست که بیش از ۶۷۵ میلیون و ۵۹۵ هزار پرونده پزشکی (۹۹ درصد) از کل ابتلاهایی که نتایج آن مشخص شده، به بهبود مبتلایان شامل بیماران تحت درمان در منزل یا بیمارستان منتهی شده است.
پایگاه داده های جهانی ورلداُمتر از تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی، ثبت آمار رسمی در رابطه با کرونا را آغاز نموده است.
در بین ۱۰ کشوری که به عنوان مناطقی با بالاترین آمار مبتلاشدن در بالای جدول ورلداُمتر جای گرفته اند، آمریکا همچنان با ثبت بیش از ۱۱۱ میلیون مبتلاشدن و بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار فوتی به ترتیب رکورد مبتلاشدن و مرگ های کرونائی را در کل دنیا دارد.
بعد از آمریکا، دو کشور هند و فرانسه با عبور از ۴۰ میلیون مبتلاشدن به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به لحاظ آمار کل مبتلایان اشغال کرده اند.
همین طور در لیست آمار فوت شدگان این بیماری هم اکنون پس از آمریکا، برزیل با بیش از ۷۰۰ هزار فوتی و هند با بیش از ۵۰۰ هزار فوتی، بیشترین مرگ و میر کرونائی را به ثبت رسانده اند.
بر همین اساس، فرانسه هم اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز (اروپا) است و روسیه نیز با ثبت بیش از ۴۰۲ هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ های کرونائی را تا حالا در این قاره گزارش کرده است.
تازه ترین آمار کرونا در نقاط مختلف دنیا به تفکیک کشورها و با تقسیم بندی های قاره ای، زمانی و موضوعی در جدول جهانی ورلداُمتر بروزرسانی می شود.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ بطور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام نمود. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین المللی اعلام نموده بود.1403/01/23
20:04:32
itemprop="bestRating">5
315
تگهای خبر: جهان , درمان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد