وبلاگ آفتاب
معاون آموزش سازمان محیط زیست خبر داد

برگزاری اولین دوره بازی های جهانی محیطبانان در ایران

برگزاری اولین دوره بازی های جهانی محیطبانان در ایران

به گزارش وبلاگ آفتاب، معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از برگزاری اولین دوره بازی های جهانی محیطبانان در ایران در شهریور ماه سال آینده خبرداد.نورالله مرادی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به برنامه های افزایش رشته های ورزشی جهت اشاعه بیشتر فرهنگ محیط زیست اظهار نمود: ورزش بعنوان یک امر اجتماعی فرصتی را در جهت توسعه و افزایش برنامه های آموزشی و اشاعه فرهنگ محافظت از محیط زیست فراهم می آورد.

وی افزود: چهره های ورزشی معمولاً جزو شخصیت های محبوب و الگو در جامعه هستند. ورود آنها به حوزه محیط زیست کمک بزرگی است که می تواند سیاست های سازمان را در جهت افزایش سواد عمومی محیط زیست جامعه با سرعت بیشتری محقق کند.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست به ذکر برنامه های مختلف این سازمان برای تعامل با حوزه ورزش پرداخت و اظهار داشت: یکی از مهم ترین برنامه های این سازمان استفاده از ظرفیتهای مربیان فوتبال برای فرهنگسازی در حوزه محیط زیست است چونکه حدود ۴۰ هزار نفر عضو کانون مربیان فوتبال ایران هستند. این فرصت ارزشمندی است که سایر چهره های رشته های مختلف ورزشی در امر اشاعه فرهنگ محیط زیستی فعالیت کنند. به این منظور از ظرفیت چهره های رشته های وزنه برداری، کشتی، فوتسال، تیراندازی، تکواندو، دو میدانی و کاراته استفاده می نماییم.

مرادی در انتها تصریح کرد: افزایش و گسترش تبادلات ورزشی و محیط زیستی با وزارت ورزش جزو برنامه های ماست. بعنوان نمونه شهریور ماه سالجاری مقرر است اولین دوره بازی های جهانی محیطبانان به میزبانی شهر قزوین درشش رشته دوربین کشی (که مختص خود محیط بانان است)، تیراندازی، دارت، شنا، دومیدانی و فوتسال برگزار گردد که از مهم ترین برنامه های سازمان حفاظت محیط زیست به حساب می آید. امیدوارم که این رویدادها زمینه مشارکت شخصیت های ورزشی و توجه آنان به حوزه محیط زیست را بیشتر فراهم آورد.

منبع:

1403/01/14
09:37:13
itemprop="bestRating">5
236
تگهای خبر: آموزش , بازی , جهان , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد