وبلاگ آفتاب

پلیس راهور خواهان کاهش سن معاینه فنی خودرو ها شد

پلیس راهور خواهان کاهش سن معاینه فنی خودرو ها شد

وبلاگ آفتاب: رییس پلیس راهور فراجا خواهان کاهش سن معاینه فنی خودرو به 2 سال شد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، سردار سید تیمور حسینی در حاشیه بازدید از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران که به مناسبت روز ملی هوای پاک انجام شد، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حوزه ترافیک یک حوزه استثنایی است و از ابعاد مختلف، فعالیت و کیفیت این سیستم روی زندگی تک تک انسان ها و حتی به عبارت دیگر موجودات زنده موثر است، به همینن دلیل نیز همه وظیفه دارند که به ارتقاء کیفیت و استاندارد این سیستم کمک کنند.

وی در ادامه با اشاره به نقش خودرو در عرصه ترافیک اضافه کرد: در کنار مؤلفه راه و عامل انسانی، خودرو نقش بسیار مهمی در سیستم ترافیک دارد و در دو حوزه کاملا مهم یعنی حوزه زیست محیطی و حفظ جان انسان ها آثار زیان بار خودرا نشان داده و خیلی مهمست که در طراحی خودرو هر دو جنبه دیده شود. امروز در دنیا کاملا نگاه جامعی به طراحی خودرو وجود دارد و خودرو ها روز به روز با تکنولوژیهای جدید با حداقل آلایندگی و حداکثر ایمنی تولید می شوند.

حسینی افزود: در کشورهای توسعه یافته اصل بر این است که انسان ممکنست در رانندگی و در هرلحظه مرتکب خطا شود پس در طراحی راه و خودرو باید یکسری پیش بینی های فنی و ایمنی پیاده سازی شود که بتواند خطای انسان را جبران کند که در مورد راه و جاده اصطلاح راه بخشنده و در مورد خودرو نیز ارتقاء سیستم های ایمنی خودرو را به کار می برند.

رئیس پلیس راهور فراجا در ادامه به انتظارات از خودروی ایمن پرداخت و گفت ما از یک خودرو انتظار داریم که در عرصه ایمنی دو دسته سیستم را داشته باشند یک "سیستم فعال " که از تصادف پیشگیری کند و دوم "سیستم غیرفعال" که درصورت تصادف قادر به حفظ جان سرنشینان خودرو باشد.

حسینی در ادامه به خسارت سنگین تصادفات به کشور پرداخت و اظهار داشت: علاوه بر خسارات معنوی جانباختگان حوادث ترافیکی که جبران ناپذیر است در بحث مادی نیز طبق محاسبات انجام شده خسارتی که از سوانح ترافیکی که به کشور تحمیل می شود معادل هفت درصد تولید ناخالص ملی است و این جزو مشکلات جدی ما در کشور است.

وی در ادامه با بیان حمایت کامل پلیس از ایجاد مرکز آزمون تصادفات اضافه کرد: امیدواریم با توجه جدی به حوزه تصادفات توسط همه دستگاه های ذیربط مرکز آزمون تصادفات به زودی افتتاح شود تا بتوانیم شاهد کاهش خسارت تصادفات به کشور باشیم.

حسینی با اشاره به اهمیت معاینه فنی وسایل نقلیه اظهار داشت: استانداردسازی مراکز معاینه فنی و ارتقاء تجهیزات این مراکز نیز از مطالبی است که باید در دستور کار قرار گیرد و از اصحاب رسانه نیز این درخواست را داریم که اطلاع رسانی های لازم را در امتداد آگاهی مردم درباب پیگیری تعویض دوره ای کاتالیست و کنیستر و نقش آنها در ایمنی و کاهش آلایندگی خودرو را انجام دهند.

وی با اشاره به وضعیت معاینه فنی خودرو ها نیز اظهار داشت: معافیت چهار ساله معاینه فنی خودرو بعد از تولید به هیچ وجه منطقی نیست و باید سن معافیت معاینه فنی خودرو ها به دو سال تقلیل یابد.

رئیس پلیس راهور فراجا با اعلان اینکه همه ما تکلیف داریم که از تولید داخل حمایت نماییم، اظهار داشت: هیچکس مخالف تولید داخلی نیست و همه موظف هستیم از تولید داخلی حمایت نماییم اما باید در بخش کیفیت و ایمنی خودرو توجه کافی داشته باشیم. امروز ما هرچه در عرصه ترافیک و تصادفات هزینه نماییم در حقیقت سرمایه گزاری نموده ایم.

منبع:

1402/10/30
13:31:21
itemprop="bestRating">5
236
تگهای خبر: تكنولوژی , سیستم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد