وبلاگ آفتاب
معاون مالی شهرداری تهران تشریح كرد

شهرداری تهران چرا به شورای شهر متمم بودجه داد؟

شهرداری تهران چرا به شورای شهر متمم بودجه داد؟

به گزارش وبلاگ آفتاب، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از پیشبینی صرف هزینه در قسمت های حمل و نقل، عمران، خدمات شهری و فرهنگی برای متمم بودجه سال ۱۴۰۲ در پایتخت اطلاع داد.


لطف الله فروزنده در گفتگو با ایسنا، در تشریح لایحه متمم بودجه۱۴۰۲ شهرداری تهران که هفته گذشته به شورای شهر با رقمی بیشتر از ۳۱۰ هزار میلیاردریال عرضه شد، اظهار داشت: در چهار ساله اخیر متمم بودجه نداشته و اصلاحیه بودجه داشته ایم. شهرداری تهران با عنایت به سیاست های آقای زاکانی و برنامه ریزی که انجام شده است از سقف بودجه فراتر رفته و وضعیت درآمدی در دو بخش نقد و غیرنقدی بهتر شده است.

صرف هزینه افزایش درآمد شهرداری تهران احتیاج به عرضه متمم بودجه به شورای شهر داشت
وی ادامه داد: طبیعتاً به جهت اینکه بتوانیم این سقف اعتباری را هزینه نماییم باید لایحه متمم به شورای شهر عرضه می کردیم. امسال اتفاقات قابل توجهی در قسمت های مختلف پیش آمد همانند آن چه که در حوزه آسفالت و تکمیل پروژه های عمرانی رخ داد.

اجازه شهرداری از شورای شهر برای افزایش هزینه های سرمایه ای
فروزنده افزود: ترمیمی که در پروژه های عمرانی باید صورت گیرد حکایت از این دارد که این رشد که در متمم بودجه درنظر گرفته شده دقیقاً اجازه از شورا است که بتوانیم هزینه های سرمایه ای خویش را افزایش دهیم. وقتی هزینه های سرمایه ای افزوده می شوند یعنی می رود به سمت پروژه ها.

۴ بخشی که مازاد درآمد شهرداری در تهران هزینه می شود
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در پاسخ به سوالی در رابطه با محل هزینه مازاد درآمدهای شهرداری تهران و پیشبینی لایحه متمم بودجه اظهار داشت: پروژه های شهرداری تهران در چهار بخش حمل و نقل، عمران شامل آسفالت و بزرگراه سازی، خدمات شهری شامل پسماند و اصلاح سیستم های پسماند و نظافت شهر و بخش فرهنگی است که در هر چهاربخش پیشبینی هزینه شده است؛ اما اولویت شهرداری طبق نظر شورا حمل و نقل عمومی است.
منبع:

1402/10/24
08:42:03
itemprop="bestRating">5
192
تگهای خبر: اقتصاد , پروژه , خدمات , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد