وبلاگ آفتاب
كارگردان نمایش مطرح كرد؛

خرم با پایان کرونا شکل گرفت

خرم با پایان کرونا شکل گرفت

به گزارش وبلاگ آفتاب، کارگردان نمایش خرم که در تماشاخانه اهورا روی صحنه است، تولید و اجرای این اثر را به لحاظ تعداد شخصیت های مختلف و برنامه ریزی، ساخت دانست.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، حمید عبدالحسینی که اینروزها نمایش «خرم» را در تماشاخانه اهورا روی صحنه برده است، در رابطه با روند شکل گیری این اثر نمایشی اظهار داشت: فکر می کنم اواخر سال ۱۴۰۰ وقتی کرونا دیگر سایه اش را کم کم از سر زندگی مان جمع می کرد ایده اجرای یک نمایش پرجمعیت که در آن روزها و شرایط به یک رویا بدل شده بود به ذهنم رسید و آنرا با دوست جوان و مستعد نویسنده ام میلاد رضایی مطرح کردم. در نهایت بعد از گفتگوهایی نمایشنامه «خرم» نوشته شد اما شرایط اجرای آن تا به امروز مهیا نشد. وی افزود: اوایل سال جاری بالاخره تصمیم گرفتم «خرم» را به صحنه بیاورم که از همان آغاز می دانستم نمایش سختی به سبب برنامه ریزی و حضور بازیگران و شخصیت های مختلف است و خب این احتیاج به دقت و تمرکز زیادی داشت که حضور خانم عاطفی بعنوان دستیار و برنامه ریز در این عرصه پیش برنده بود، هرچند که رسیدن به ترکیب فعلی بازیگران هم خالی از آزمون و خطا نبود و با جرح و تعدیل همراه شد. کارگردان «خرم» توضیح داد: در فرایند تمرین ها از بازیگران خواستم که هر کاراکتری را با شناسنامه عرضه کنند. در «خرم» برایم نقش کوتاه و بلند مطرح نبود و همه آدم ها را در یک سطح می دیدم و به همان میزان برای شان وقت و انرژی صرف شد. تلاش کردم از آدم ها تیپ نسازم و ابعاد مختلف آنها را در ایفای نقش بازیگران منظور کنم.
عبدالحسینی با اشاره به اینکه «خرم» یک نمایش اجتماعی است، اظهار نمود: اجتماعی بودن اثر چیزی است که همواره جزو علائق اصلی من در انتخاب سوژه و مضامین است که اینجا با نگاهی انتقادی همراه می باشد. در واقع «خرم» می کوشد به هجو برخی تصمیم ها بپردازد که می تواند مناسبات زندگی عده ای را با مخاطره همراه سازد. تصمیم هایی که ظاهراً کوچک است اما آثار بزرگی برجای می گذارند. وی در رابطه با علل تعدد اجرای محدود نمایش «خرم»، خاطرنشان کرد: ابتدا قرار نبود اجرای «خرم» محدود باشد اما پاره ای مسائل منجر به این تصمیم شد که البته بازخوردهای مثبتی را از مخاطب شاهد بودیم و ما را برآن داشت که به ادامه این روند فکر نماییم، ازاین رو امکان دارد شاهد ادامه اجرای آن در آینده باشیم. «خرم» نمایشی بود که جز با همراهی و همدلی یک تیم صمیمی امکان به صحنه آمدن پیدا نمی کرد و بعنوان یکی از تولیدات آکادمی هنرهای نمایشی تماشاخانه سیمرغ بنیاد بیدل دهلوی جا دارد از زحمات جناب آقای حسین سعیدی کیاسری قائم مقام مجموعه و حمایت های ایشان قدردانی کنم. این کارگردان تئاتر تاکید کرد: وضعیت تئاتر ما اینروزها چندان سامانی ندارد ازیک سو با برخی سالن هایی روبه رو هستیم که با معیارهای متفاوت قیمت های نجومی را جهت اجاره پیشنهاد می کنند و از طرفی فشارهای مالی و ضعف مفرط اقتصادی همچون یک چنگال عظیم گروههای مستقل را در چنبره خود می فشارند و روز به روز بنیه آنرا تحلیل می برند. دراین میان نقش سیاستگذاران و متولیان این حوزه با ساز و کارهای حمایتی می تواند راهگشای تئاتر و گروههای مستقل باشد چونکه مدیران سالن ها هم دغدغه های هزینه ای خویش را دارند. در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: با تغییر عنوان خیابان خرّم زندگی اهالی آن تحت تأثیر این اتفاق قرار می گیرد. در نمایش «خرم» که تا ۱۴ مهر روی صحنه است، بازیگران (به ترتیب حروف) عبارتند از: نیما بحریه جهرمی، اشکان بیک، پیمان پای پوران، پرشان پرناک، مهرناز تبریزی، علیرضا حاجی زاده، مهدی دشتی، پریا زره داران، محسن سبزعلی، عرشیا سبز علی، علی سهرابی، رویا شجری، جواد شقاقی، شراره صولت، فائزه عاطفی، امیر عالمی فر، روژینا علیزاده، محمد قاسمی.

1402/07/13
19:35:10
itemprop="bestRating">5
425
تگهای خبر: اقتصاد , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد