وبلاگ آفتاب
پیام وزیر ارشاد به جشن مهر سینمای ایران ؛

فراخوانی برای جهادگران سینمای ایران درمسیر تولید و توسعه هنر

فراخوانی برای جهادگران سینمای ایران درمسیر تولید و توسعه هنر

به گزارش وبلاگ آفتاب، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری دومین جشن مهر سینمای ایران پیامی را منتشر نمود.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از روابط عمومی دومین جشن مهر سینمای ایران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری «دومین دوره جشن مهر سینمای ایران» پیامی را صادر کرد.
در متن پیام محمد مهدی اسماعیلی آمده است:
«سینمای ملی ایران اسلامی، متولد معنویت و مولود معرفت و زاده فضیلت هاست. چنین سینمایی به کشف حقیقت و تسکین انسان نظر دارد و آگاهانه به رابطه مندی مردم، هویت، مذهب، تحکیم باورها، تثبیت آداب و آیین ها می اندیشد.
سینمای امروز، با بیان هنرمندانه بایدها و نبایدها، می کوشد انسان روزگار خویش را رویین تن سازد و با تعریف دینی و ترسیم جامعه الهی، نقشی علاج بخش و عاقبت اندیش ایفا کند.
طراحی و تدوین چنین چشم اندازی را از مهم ترین تکالیف و خجسته ترین مقاصد مأموریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین کرده و با علم به دشواری ها و ناهمواری ها و با اتکا به تاکید دولت در خصوص توسعه عدالت فرهنگی و معماری مطلوب مدیریت هنری، تمرکز بر تمدن ایرانی اسلامی را مسیر مستقیم خویش ترسیم کرده ایم.
از جمله رویدادهایی که منحصرا برساخته تکثراندیشی و عدل محوری دولت سیزدهم است؛ «رویداد مهر سینمای ایران» است که صحنه ظهور نسل نو و بستر بهره مندی از سرمایه های سینمایی استان هاست. میدان مبارکی که جهادگران سینمای امروز را به تولید و توسعه هنر فراخوانده است و می کوشد با حفظ حرمت و پاسداشت پایگاه سینما، نشاط فردی و آگاهی اجتماعی را در اضلاع جغرافیای ایران اسلامی تعمیم بخشد.
اولویت بخشی به این رویداد نوپدید و آتیه مند را از مأموریت های سازمان سینمایی می دانم و امید آن دارم که فرزندان فرهیخته فرهنگ و هنر این سرزمین، با اعجاز خویش، سفیران برومند سینما باشند. فروتنانه به همه اصحاب این دوره مهر سینمای ایران که با مهر و مهارت و مدیریت خویش، موید منزلت و مرتبت سینما در منظر جامعه اسلامی بودند قدردانی می کنم.» «دومین جشن مهر سینمای ایران» از ۲۶ شهریورماه تا ۱۰ مهرماه در استان ها و ۱۳ مهرماه در تهران برگزار می شود

1402/06/26
09:03:22
itemprop="bestRating">5
270
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد