وبلاگ آفتاب

گزارش عملکرد اداره کل هنرهای تجسمی دولت سیزدهم

گزارش عملکرد اداره کل هنرهای تجسمی دولت سیزدهم

به گزارش وبلاگ آفتاب، اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش عملکرد خویش را از زمان شروع به کار دولت سیزدهم تا پایان مرداد سالجاری ارائه نمود.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت هفته دولت، گزارش عملکرد خودرا از زمان شروع به کار دولت سیزدهم تا پایان مرداد سال جاری ارائه نمود.
بر پایه گزارش مذکور، نگارخانه های پایتخت در ۲ سال گذشته، پروسه برگزاری ۸۰۹ نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی را مطابقِ دستورالعمل مربوطه، با این مرکز هماهنگ کرده اند.
همچنین در ۲ سال گذشته، مجوز فعالیت ۱۸۶ نگارخانه مورد تمدید قرار گرفته و برای تأسیس ۲۵ نگارخانه نیز مجوز صادر گردیده است.
ثبت مالکیت معنوی برای ۹۴۵ اثر هنری و صدور جواز تأسیس برای ۸۰ دفتر گرافیک، از دیگر اقدامات اداره کل هنرهای تجسمی از زمان شروع به کار دولت سیزدهم تا پایان مرداد سال جاری است.
همچنین ۱۳۰ درخواست جهت صدور گواهی هنری از طرف هنرمندان حوزه تجسمی به این اداره کل واصل شده که کلیه گواهی های مذکور به درخواست کنندگان اختصاص یافته است.
به استناد این گزارش، ۷۴۲ هنرمند در ۲ سال قبل به عضویت صندوق اعتباری هنر درآمده اند و عضویت ۱۸۲۳ هنرمند دیگر نیز مورد تمدید قرار گرفته است.
از دیگر اقدامات اداره کل هنرهای تجسمی طی ۲ سال اخیر، می توان به برقراری بیمه برای ۱۱۴۵ هنرمند و اعطای وام به ۳۴۵ هنرمند اشاره نمود.
بر پایه این گزارش، از زمان شروع به کار دولت سیزدهم تا پایان مرداد ماه جاری، ۳۸۳۹ اثر هنری مجوز خروج از کشور دریافت کرده اند.
همچنین از زمان شروع به کار دولت سیزدهم تا پایان مرداد امسال، بیش از ۴۰ رویداد هنری در حوزه هنرهای تجسمی شامل جشنواره، دوسالانه، نمایشگاه، کارگاه، نشست تخصصی و … به همت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا با حمایت این اداره کل، برگزار شده اند.
موزه هنرهای معاصر تهران نیز در ۲ سال قبل تاکنون، ۱۰ نمایشگاه هنری را برگزار کرده است که به ترتیب، عبارتند از:
نهان بر عیان (مهندسی تصویر در نقاشی ایرانی)، اندی وارهول (مروری بر آثار اندی وارهول از مجموعه گنجینه موزه)، مهدی سحابی (مروری بر کارهای هنری مهدی سحابی)، آینه در آینه (آثار دیوارنگاره انقلاب گنجینه حوزه هنری، گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، آثار هنرمندان و مجموعه های خصوصی)، پنج گنج (حکیم نظامی)، مینی مالیسم و کانسپچوال آرت، آینه در آینه ۲ (تهران ۵۷ به روایت تصاویر قربان خلیلی)، ردپا (درنگی بر مراوده هنرمند و جهان پیرامون)، هایپررئالیسم: از تصویر تا واقعیت و همچنان جاری (مروری بر بازتاب جریان عاشورا در هنرهای تجسمی معاصر).

1402/06/08
07:38:48
itemprop="bestRating">5
347
تگهای خبر: جهان , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد