وبلاگ آفتاب
رییس صندوق نوآوری و شكوفایی:

در زیست بوم نوآوری استان ها، صندوق های پژوهش و فناوری نقش بی بدیلی دارند

در زیست بوم نوآوری استان ها، صندوق های پژوهش و فناوری نقش بی بدیلی دارند

به گزارش وبلاگ آفتاب، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی نقش صندوق های پژوهش و فناوری در توسعه زیست بوم نوآوری در استان ها را بی بدیل توصیف کرد و اظهار داشت: امروز همدلی بخش ها و دستگاههای مختلف با این صندوق ها بیشتر شده و بالتبع، انتظارات و توقعات هم از این صندوق ها بیشتر خواهد بود.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا جلسه تودیع و معارفه مدیر پیشین و جدید دبیرخانه کارگروه تخصصی صندوق های پژوهش و فناوری، امروز شنبه ۳۱ تیرماه ۱۴۰۲ با حضور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی انجام شد.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، برمبنای احکام صادره، از امروز دکتر معصومه خان احمدی مدیر پیشین دبیرخانه کارگروه تخصصی صندوق های پژوهش و فناوری، جای خودرا به دکتر یونس حمیدی، مدیر جدید این دبیرخانه می دهد.
دکتر محمدصادق خیاطیان، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در این مراسم، با اعلان اینکه صندوق های پژوهش و فناوری طی سالهای قبل در زیست بوم نوآوری کشور قدرت گرفته و تقویت شدند، اظهار داشت: امروز در زیست بوم های نوآوری استانها این صندوق ها به رسمیت شناخته شده اند و نقش بی بدیلی در توسعه اکوسیستم نوآوری دارند.
وی ادامه داد: در قانون جهش تولید دانش بنیان نیز به نقش صندوق های پژوهش و فناوری توجه ویژه ای شده است. این صندوق ها هم در عرصه تسهیلات و ضمانت نامه و هم در عرصه های دیگر، کارهای مؤثری را انجام داده اند و توجه قانون به آنها رسمیت جدی تری به صندوق های پژوهش و فناوری خواهد بخشید.
خیاطیان اشاره کرد: نقشی که امروز صندوق های پژوهش و فناوری در امتداد توسعه اکوسیستم نوآوری کشور بازی می کنند، مرهون اقدامات بسیار مهمی است که دبیرخانه این صندوق ها در عرصه ایجادی و همین طور در عرصه کیفی سازی در سنوات گذشته به ثمر رسانده است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه با اشاره به گسترش چتر حمایتی صندوق های پژوهش و فناوری در استانها و نیز حوزه های تخصصی، اظهار داشت: رشد این صندوق ها به تعداد ۷۰ صندوق و افزایش تاثیرگذاری آنها در توسعه اکوسیستم و نیز فعالیت شان در عرصه ‎های سرمایه گذاری و ارائه تسهیلات همگام با حمایت های صندوق نوآوری مطلبی است که نباید آنرا فراموش کرد.
وی افزود: جا دارد از همه همکارانی که در دبیرخانه کارگروه تخصصی صندوق های پژوهش و فناوری فعالیت کردند، تشکر ویژه به عمل آوریم، خاصه از دکتر خان احمدی که در قالب یکی از افراد باسابقه در اکوسیستم نوآوری کشور توانست اقداماتی شایسته را رقم بزند. شناخت وی از اکوسیستم و آشنایی کامل با آن موجب شد شاهد اتفاقات خوبی در دبیرخانه باشیم. با این همه، تحول و تنوع در مدیریت یک بخش یا سازمان همیشه موجب می شود اتفاقات بهتری رقم خورد و انتظارات و نوآوری های جدید بواسطه افراد جدید صورت گیرد.
خیاطیان با اشاره به خدمت گرنت (کمک هزینه تحقیق و توسعه) در صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان و فناور، اظهار داشت: خدمت گرنت در صندوق نوآوری خدمتی نوپا است و نیاز به تمرکز جدی دارد. بنای ما در دوره ی جدید فعالیت صندوق نوآوری تمرکز بیشتر بر توسعه خدمت گرنت است، چونکه شرکت های دانش بنیان و مراکز پژوهشی مختلف همچون دانشگاه ها از ظرفیتهای خوبی در حوزه تحقیق و توسعه برخوردار می باشند.
وی با اشاره به انتصاب مدیر جدید دبیرخانه کارگروه تخصصی صندوق های پژوهش و فناوری، اشاره کرد: دکتر حمیدی که قبل از این کارهای قابل تقدیری در اکوسیستم نوآوری داشته است، از امروز مدیریت دبیرخانه صندوق های پژوهش و فناوری را به عهده می گیرد. وی با زیست بوم نوآوری کشور آشنایی کاملی دارد و طی صحبت هایی که با هم داشتیم، پیش بینی می نماییم که در ادامه مسیر کارهای دبیرخانه، برنامه ها را با قدرت و قوت بیشتری پیش خواهد برد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در آخر اظهار داشت: امروز همدلی بخش ها و دستگاه های مختلف با صندوق های پژوهش و فناوری بیشتر شده و بالتبع انتظارات و توقعات نیز از این صندوق ها بیشتر خواهد بود.
در این جلسه همین طور دکتر خان احمدی، مدیر پیشین دبیرخانه کارگروه تخصصی صندوق های پژوهش و فناوری، اظهار داشت: سال قبل عملکرد دبیرخانه متاثر از چند موضوع بود؛ اول تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان در مجلس شورای اسلامی و دوم انتصاب معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و تغییراتی که در سیاست های دبیرخانه به وجود آمد.
وی ادامه داد: در این بین آن چه مدنظر قرار دادیم، این بود که فعالیت ها به سمتی رود که ارتقای سطح اعتماد عمومی نسبت به دبیرخانه را شاهد باشیم. از طرف دیگر استراتژی ما طوری بود که دبیرخانه به عنوان نهادی مستقل، عمل کرده و برنامه های خودرا تعریف کند و پیش ببرد.
خان احمدی اشاره کرد: سال قبل دبیرخانه با چالش های بسیاری مواجه بود و تلاش ما نیز بر این مبنا استوار بود که ریسک را از روی دبیرخانه برداریم. از طرف دیگر سلامت کار و استقلال دبیرخانه نیز مسئله ای حائز اهمیت می باشد که امیدواریم دکتر حمیدی هم در این راه بتواند دبیرخانه را به خوبی راهبری کند.
مدیر پیشین دبیرخانه کارگروه تخصصی صندوق های پژوهش و فناوری، تاکید کرد: از همه همکاران و دوستان خود در صندوق نوآوری تشکر می کنم؛ چونکه دستاوردهای دبیرخانه مرهون زحمات و همکاریهای ایشان بوده است.
در ادامه این جلسه نیز دکتر حمیدی، مدیر جدید دبیرخانه کارگروه تخصصی صندوق های پژوهش و فناوری نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دکتر خان احمدی، عملکرد وی در دبیرخانه را قابل تقدیر خواند و اظهار داشت: امیدواریم با اقدامات برنامه ریزی شده، بتوانیم وضعیت کاری صندوق ها و بحث های نظارتی را همزمان پیش ببریم. در این راه در همکاری با معاونت های صندوق نوآوری و شکوفایی می توانیم ظرفیت ها را شناسایی و آنها را تقویت نماییم.1402/04/31
18:18:40
itemprop="bestRating">5
281
تگهای خبر: اقتصاد , بازی , پژوهش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد