وبلاگ آفتاب

تاثیرگذارین دانشگاه های آمریکا رتبه بندی شدند

تاثیرگذارین دانشگاه های آمریکا رتبه بندی شدند

به گزارش وبلاگ آفتاب، بر مبنای رتبه بندی اخیر موسسه ˮتایمزˮ، تاثیرگذارترین دانشگاه های آمریکا هم رتبه بندی شدند.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، رتبه بندی تاثیر دانشگاه ها از سال ۲۰۱۹ میلادی از جانب موسسه آموزش عالی تایمز صورت می گیرد. این رتبه بندی بر اهداف ۱۷ گانه توسعه سازمان ملل استوار است. در این رتبه بندی، دانشگاه ها بر مبنای اهداف توسعه پایدار سازمان ملل ارزیابی می شوند. این به این مفهوم است که هر دانشگاه می تواند در ۱۷ حوزه برای رتبه بندی مشارکت کند.
این ۱۷ حوزه عبارتند از:
۱ -پایان دادن به فقر. ۲ -پایان دادن به گرسنگی. ۳ -زندگی سالم وارتقاء رفاه. ۴ -آموزش باکیفیت. ۵ -برابری جنسیتی. ۶ -دردسترس بودن آب سالم و سیستم فاضلاب. ۷ -دسترسی به انرژی پاک و مقرون به صرفه ۸ -رشد اقتصادی پایدار وکارشایسته. ۹ -ارتقاء زیر ساخت های تاب آور و صنعتی فراگیر. ۱۰ -کاهش نابرابری. ۱۱ -شهرها وجوامع پایدار وتاب آور. ۱۲ -الگوی تولید ومصرف پایدار. ۱۳ -اقدامات جهت مبارزه با تغییرات اقلیم. ۱۴ -استفاده پایدار ازاقیانوس و دریاها. ۱۵ -ارتقای اکوسیستم وجلوگیری از بین رفتن تنوع زیستی. ۱۶ -جامعه پایدار و صلح آمیز. ۱۷ -احیای مشارکت جهانی برای توسعه پایدار.
در ویرایش ۲۰۲۳ میلادی رتبه بندی تاثیر "مؤسسه آموزش عالی تایمز"، "دانشگاه غربی سیدنی" پیشگام در جهان است و "دانشگاه منچستر"، "دانشگاه کوئینز"، "دانشگاه سینز مالزی"، "دانشگاه تاسمانیا"، "دانشگاه ایالتی آریزونا"، "دانشگاه آلبرتا"، "دانشگاه آر ام آی تی"، "دانشگاه آلبورگ"، و "دانشگاه ویکتوریا" در جایگاه های دوم تا دهم قرار دارند.
در رتبه بندی دانشگاه های آمریکا بر مبنای میزان تأثیر هم ایالت های گوناگونی از این کشور نماینده داشتند. اما ایالت آریزونا توانست رتبه نخست در این کشور را از آن خود کند.
بر این اساس، رتبه بندی دانشگاه های آمریکا بر مبنای میزان تأثیر به شرح ذیل است:
۱- دانشگاه ایالتی آریزونا
۲- دانشگاه ایالتی میشیگان
۳- دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا
۴- دانشگاه ایالتی اوکلاهاما
۵- موسسه پلی تکنیک ویرجینیا
۶- دانشگاه ایالتی آیووا
۷- دانشگاه بین المللی فلوریدا
۸- دانشگاه پردو ایندیانا
۹- موسسه فناوری ماساچوست
۱۰- دانشگاه مینه سوتا1402/04/17
09:40:37
itemprop="bestRating">5
298
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , جهان , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد