وبلاگ آفتاب
در تالار وحدت برگزار شد؛

اعلام جزئیات تفاهمنامه بنیاد رودکی با دانشگاه آزاد اسلامی

اعلام جزئیات تفاهمنامه بنیاد رودکی با دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش وبلاگ آفتاب، آیین عقد تفاهمنامه همکاری بنیاد رودکی با دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در تالار وحدت برگزار گردید.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر به نقل روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، آیین عقد تفاهمنامه همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی با دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در تالار وحدت برگزار گردید.
این تفاهمنامه با هدف تعامل و همکاری طرفین در انجام پژوهش های بنیادین، راهبردی و کاربردی هنر و همینطور راه اندازی زیست بوم نوآوری و فناوری های نرم هنری و صنایع خلاق به امضای مدیر عامل بنیاد رودکی و رئیس دانشکده هنر قرار رسید.
اجرای طرح اشتراک تجربه دانشگاهی هنر در بنیاد رودکی با بهره مندی از ظرفیتهای موجود از دیگر مفاد این تفاهمنامه است.
مهدی سالم، مدیرعامل بنیاد رودکی در این آیین ضمن اشاره به مبحث آرشیو ملی هنر اظهار داشت: در اساس نامه بنیاد رودکی تکلیف مهمی در حوزه آرشیو هنر داریم. مساله ای که طی این سال ها بخشی از اقدامات آن انجام شده و پس از این هم ادامه دارد. یکی از مولفه های مهم در این حوزه اصالت سنجی هنری است که این تفاهمنامه می تواند در این خصوص راهگشا باشد.
وی اضافه کرد: هم اکنون هم مبحث مستندسازی و تولید کتابچه های مکتوب اجراهای ارکسترهای بنیاد را در دستور کار داریم که به مرور به گنجینه آرشیو ما افزوده می شود. یکی از مزیت های جدی این تفاهمنامه در کمک به ورود ۳۰ هزار دانشجوی هنر به بدنه اصلی فرهنگ و هنر است.
مدیرعامل بنیاد رودکی خاطرنشان کرد: این تفاهمنامه بسترسازی و کمک می نماید تا دانشجویان ضمن تحصیل بتوانند ارتباط های خوبی با بنیاد داشته باشند.
در ادامه میرعلیرضا دریابکی عضو هیأت علمی و مسئول راه اندازی دانشکده هنرهای اجرایی معاصرِ دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از موارد مهم این تفاهمنامه طراحی و آفرینش یک زیست بوم فرهنگ و هنر است و با عنایت به ظرفیتهای تولیدی دانشگاهی در حوزه هنر تصمیم بر همکاری و تعامل با بنیاد فرهنگی رودکی گرفته شد. یکی از محورهای کلیدی همکاری، مشارکت بر تولید و اجرای نمایش های ایرانی، صحنه ای و محیطی است. همینطور برگزاری جشنواره های مختلف دانش بنیان هنری تخصصی هم یکی از اتفاقات مهم پس از این تفاهمنامه به حساب می آید.
وی همینطور خاطرنشان کرد که بنیاد رودکی به واسطه زیرساخت هایش می تواند دبیرخانه ای در حوزه اصالت سنجی هنری تشکیل دهد.
محمدرضا شریف زاده عضو هیأت علمی و رئیس دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز هم بر اهمیت عقد این تفاهم و خصوصاً لزوم مبحث اصالت سنجی هنری تاکید نمود.
وی اظهار امیدواری کرد که این تفاهمنامه بتواند گام موثری در حضور دانشجویان در فعالیتهای فرهنگی و هنری بردارد.
همکاری در راه اندازی طرح آمایش سرزمین هنرهای اسلامی-ایرانی، همکاری در تولید آثار فاخر هنری و فرایند خلق اثر هنری با عنوان هنر متعهد، برگزاری جشنواره های مختلف هنری پژوهشی و دانش بنیان تخصصی، راه اندازی مرکز مطالعات تخصصی هنر همراه با چاپ و نشر انواع کتاب و نشریات تخصصی دانشگاهی حوزه مطالعات هنرهای اجرایی معاصر، راه اندازی دبیرخانه مرکزی دائمی تئاتر «کوچ رو» برای تولید نمایش های موضوعی در جهت توسعه هنرهای معاصر و هنرهای اجرایی، ترویج رویدادهای آیینی سنتی اسلامی ایرانی و راه اندازی دبیرخانه اصالت سنجی آثار هنری و فنون هنری همچون محورهای این تفاهنامه به حساب می آید.


منبع:

1402/04/09
14:08:12
itemprop="bestRating">5
303
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد