وبلاگ آفتاب
در قالب تك نوازی و بداهه نوازی عود؛

رستگار به بازار موسیقی رسید

رستگار به بازار موسیقی رسید

به گزارش وبلاگ آفتاب، رستگار عنوان یکی از تازه ترین آثار منتشرشده در بازار موسیقی است که اخیرا با هنرمندی علی افضلی نوازنده موسیقی ایرانی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، آلبوم «رستگار» با تک نوازی و بداهه نوازی عود با هنرمندی علی افضلی از هنرمندان فعال حوزه موسیقی ایرانی در دسترس شنوندگان قرار گرفت.
«وقتی زندگی با دست های تو بغلم کرد»، «غمی که هدیه تو است»، «و با غمی که از زیبایی می آید»، «آن جهانی که در من با تو خلق شده بود»، «مثل فرهاد؟ نه مثل خودم»، «ذهن من: کولی شلخته»، «و همچنان در رگ هایم جریان داری»، «تو، عزیز و استوار بر فراز قلبم»، «شعله هایی از جنس حسرت»، «تقلاهایم، پای دار قضاوت»، «دلی که مثل کودکی غمگین است»، «آن لحظه های انکارناپذیر»، «با رستگاری در آن لحظه ها جاودانه شدم»، «خود محوری؟»، «هنوز زنده اند»، «مرگ با حسرت»، «و آن شعله ها همیشه زبانه می کشند»، «مهربان جان»، «منی که در مهرورزی اهلی نشدم»، «خاتون جان»، «گیلان، در مه با تو»، «دست هایم دیگر گرم نیست»، «هرچند دور از من، هنوز تو خورشیدی» عناوین قطعاتی هستند که در این آلبوم انتشار یافته اند.
تجربه زیباشناختی لازمه آفرینش هر اثر هنری است، تجربه ای که از مواجهه عینی و ذهنی با عوامل زیبا به دست خواهد آمد. بخشی از این تجربه با دیدن و شنیدن و شناخت آثار هنری گذشته و قسمتی دیگر با اتفاقات اثرگذار متعدد زندگی شکل می گیرند. اتفاقاتی مانند عشق، غم و شادی؛ حتی خواندن یک صفحه کتاب هم می تواند بعنوان یک تجربه زیبا شناختی چنان تأثیر عمیقی در ذهن خواننده اش بگذارد که تا مدت ها در او باقی مانده و گفتار و کردارش را متاثر کند.

آلبوم رستگار مجموعه ای است روایی – شاعرانه از چهار برداشت کامل در سه نوبت. در هر برداشت، بدون جا به جایی، برش هایی تعبیه شده تا قطعات با عنایت به سیر هر روایت نام گذاری شوند و با حفظ بی وقفگی برداشت ها، مستقلاً هم قابل شنیدن باشند.
در این آلبوم برداشت ها، کاملا بداهه و بدون توقف، بدون تقید شدید به سبک، قوانین و قواعد و دیگر نشانه های موسیقایی انجام شده اند تا موسیقی کاملا عریان در چارچوب زبانی نزدیک به مکالمات روزمره و صمیمی، نقل و روایت شود.
علی افضلی نوازنده و بداهه نوازی عود، فروزان روزبهانی ضبط – میکس و مسترینگ، نازنین نصیری گرافیک، فروزان روزبهانی عکس پرتره، نازنین نصیری عکس جلد، گیلناز یوسفیان ترجمه عوامل این آلبوم را که به همت نشر و پخش جوان انتشار یافته را می سازند.


منبع:

1402/03/20
10:37:49
itemprop="bestRating">5
235
تگهای خبر: جهان , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد