وبلاگ آفتاب

ربات سینا مؤثرتر از داوینچی مشابه آمریکایی آن است

ربات سینا مؤثرتر از داوینچی مشابه آمریکایی آن است

به گزارش وبلاگ آفتاب، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد ربات جراحی از راه دور این دانشگاه اظهار داشت: در اندونزی در حضور دو رئیس جمهوری ایران و اندونزی جراحی از راه دور با فاصله ۵۰۰ کیلومتر انجام شد. دو دستگاه ربات جراحی از راه دور به اندونزی صادر کردیم، ولی تقاضای ۱۲ دستگاه از ما کردند.  دانشمندان اندونزیایی به صراحت در تلویزیون این کشور گفتند که دستگاه ربات سینا مؤثرتر از مشابه آمریکایی به نام داوینچی است.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دکتر حسین قناعتی در آیین اعطای اولین نشان عالی دانش در نماد آموزش عالی ایران به ۱۲ چهره دارای مرجعیت علمی که در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: امید به زندگی مهم ترین شاخص در پیشرفت نظام سلامت است. افزایش این شاخص از ۵۴ سال به بالغ بر ۷۷ سال دسترنج تلاشهای اساتیدی است که در این حوزه فعالیت نموده اند.

وی تصریح کرد: در دنیای امروز نه قدرت نظامی کاربرد دارد، نه اقتصادی؛ در دنیای امروز علم تأثیر گذار و تعیین کننده است و این یک لزوم است که باید علما و دانشمندان بیشتری داشته باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: این دانشگاه پیشگام خیلی از موضوعات علمی جهان مثل کارتی سل تراپی، سلول های بنیادی، نانو فناوری و تولید وسایل پزشکی است. این دانشگاه ۱۸۰ دستگاه پزشکی با تکنولوژی بالا را تولید و عرضه نموده است.

وی به ربات جراحی از راه دور این دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: در اندونزی در حضور دو رئیس جمهوری ایران و اندونزی جراحی از راه دور با فاصله ۵۰۰ کیلومتر انجام شد. دو دستگاه ربات جراحی از راه دور به اندونزی صادر کردیم، ولی تقاضای ۱۲ دستگاه از ما کردند.

قناعتی اظهار نمود: دانشمندان اندونزیایی به صراحت در تلویزیون این کشور گفتن که دستگاه ربات سینا مؤثرتر از مشابه آمریکایی به نام داوینچی است.

وی تصریح کرد: باید خودباوری داشته باشیم و بعنوان یک کارشناس مدیریت و آینده پژوهشی معتقدم که آینده ایران بسیار درخشان و موفق خواهد بود.منبع:

1402/03/09
10:27:04
itemprop="bestRating">5
267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد