وبلاگ آفتاب
بعد از انیمیشن های یخ زده ؛

برادران سوپر ماریو می تازند

برادران سوپر ماریو می تازند

به گزارش وبلاگ آفتاب، انیمیشن برادران سوپر ماریو با رسیدن به رقم فروش ۱.۲۵۴ میلیارد دلار عنوان سومین انیمیشن پرفروش تاریخ را از آن خود کرد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از اسکرین، در هفتمین آخر هفته اکران فیلم «برادران سوپر ماریو» از یونیورسال، این فیلم از فروش ۱.۲۴ میلیارد دلاری «شگفت انگیزان ۲» پیشی گرفت و به سومین انیمیشن بزرگ تمام دوران در باکس آفیس جهانی تبدیل شد. این انیمیشن تابحال یک میلیارد و ۲۵۴ میلیون و ۷۰۴ دلار فروخته است.
در میان فیلمهای انیمیشن، تنها «یخ زده ۲» با فروش ۱.۴۵ میلیارد دلار و «یخ زده» با فروش ۱.۲۸ میلیارد دلار فروش بیشتری داشته اند. البته در این ارقام تورم لحاظ نشده است.
با فروش ۶۷.۴ میلیون دلار تاکنون، مکزیک همچنان برترین منطقه بین المللی برای این فیلم انیمیشن است. در ژاپن که تنها چهار هفته از اکران این انیمیشن می گذرد فروش آن از بریتانیا / ایرلند با فروش ۶۴.۲ میلیون دلار پیشی گرفته و با فروش ۶۷.۴ میلیون دلار، دومین منطقه بزرگ فروش بین المللی آن شده است.
در این هفته فرانسه بعد از ژاپن که فروش ۵.۳ میلیون دلاری را ثبت کرد، فروش ۱.۶ میلیون دلاری این انیمیشن دومین منطقه پرفروش بود و نشان داد «برادران سوپر ماریو» هنوز دارد به فروش خود ادامه می دهد. شروع تعطیلات در فرانسه در ایام پنجشنبه و جمعه از عوامل اقبال زیاد از این فیلم بود. فرانسوی ها تابحال ۵۶.۵ میلیون دلار برای تماشای این انیمیشن بلیت خریده اند.
فیلم انیمیشن «برادران سوپر ماریو» حالا بیست و یکمین فیلم بزرگ تمام دوران در باکس آفیس جهانی است و به فیلمهای «دیو و دلبر» که با فروش ۱.۲۷ میلیارد دلار در رتبه بیستم جای دارد و «یخ زده» که با فروش ۱.۲۸ میلیارد دلار رتبه نوزدهم را دارد، نزدیک شده است.
دیگر انیمیشن های پرفروش تاریخ «مینیون ها» در سال ۲۰۱۵ با فروش ۱.۱۶ میلیارد دلار، «داستان اسباب بازی ۴» سال ۲۰۱۹ با فروش ۱.۰۷۳ و «داستان اسباب بازی ۳» سال ۲۰۱۰ با فروش ۱.۰۶۷ میلیارد دلار بوده اند.


منبع:

1402/03/05
14:13:01
itemprop="bestRating">5
80
تگهای خبر: بازی , جهان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد