وبلاگ آفتاب

چهار نکته کلیدی که قبولی های کنکور باید بدانند

چهار نکته کلیدی که قبولی های کنکور باید بدانند

به گزارش وبلاگ آفتاب، پذیرفته شدگان اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازم است چهار نکته کلیدی برای پذیرش نهایی در این آزمون را بدانند.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، نتیجه علمی نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ سه شنبه شب به صورت کارنامه حاوی نمرات خام بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار گرفت و داوطلبان می توانند با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز، کارنامه خویش را مشاهده کنند.
بر این اساس پذیرفته شدگان اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازم است چهار نکته اساسی در مورد این آزمون را بدانند.
۱- نتیجه علمی داوطلبانی که در این آزمون شرکت نموده و قصد شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ (تیرماه سال ۱۴۰۲) با همان گروه آزمایشی قبلی را دارند، با نمره کل آزمون و سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه به صورت کارنامه حاوی رتبه و... در مردادماه به داوطلبان اعلام خواهد شد و داوطلبان باید برپایه کارنامه مذکور نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.
۲- نتیجه علمی داوطلبانی که در این آزمون شرکت نموده و در نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ (تیرماه سال ۱۴۰۲) با گروه آزمایشی متفاوت شرکت نمایند، در بازه زمانی اعلامی و مطابق با انتخاب یک گروه آزمایشی اصلی (ریاضی، تجربی و انسانی) و یک یا دو گروه علاقمندی (هنر و زبان های خارجی)، با اعمال نمره کل آزمون گروه مورد نظر و نمره کل سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه، کارنامه حاوی رتبه و... در مردادماه به داوطلبان اعلام خواهد شد و با عنایت به این کارنامه می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.
۳- داوطلبانی هم که صرفا در همین مرحله از آزمون (نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲) شرکت نموده اند، با نمره کل آزمون این مرحله (دی ماه سال ۱۴۰۱) و سوابق تحصیلی و اعمال سهمیه به صورت کارنامه حاوی رتبه و... که در مردادماه به آنها اعلام خواهد شد، می بایست برپایه کارنامه مذکور نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.
۴-در خصوص رشته هایی که دارای آزمون عملی می باشند در زمان پرینت کارت آزمون نوبت دوم (تیرماه ۱۴۰۲) اطلاع رسانی خواهد شد.
به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، مجموعاً ۹۷۸ هزار و ۴۶۰ داوطلب در نوبت اول کنکور 1402 ثبت نام کردند و این آزمون در ایام ۲۹ و ۳۰ دیماه سالجاری برگزار شد و بر مبنای آمار، ۶۰ درصد داوطلبان را زنان و ۴۰ درصد داوطلبان را مردان تشکیل دادند.
در نوبت اول کنکور 1402، گروه علوم تجربی با ۴۵۰ هزار و ۵۷۷ داوطلب، بیشترین تعداد داوطلب شرکت کننده را داشت. سپس گروه علوم انسانی با ۳۰۹ هزار داوطلب قرار داشت، در گروه علوم ریاضی و فنی ۱۲۰ هزار و ۹۵ داوطلب شرکت کرده اند، همینطور گروه هنر ۳۹ هزار داوطلب و گروه زبان هم ۵۹ هزار داوطلب شرکت کننده داشت.
ثبت نام نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از ۱۵ فروردین ماه سال آینده شروع می شود و تا ۲۱ فروردین ادامه می یابد.
داوطلبان می توانند سوال یا درخواست خویش را از راه سامانه پاسخگویی اینترنتی به نشانی https: //request.sanjesh.org/ به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال نمایند یا در صورت ضرورت می توانند سئوالات خویش را در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ در بین بگذارند.
منبع:

1401/12/13
10:06:26
itemprop="bestRating">5
257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد