وبلاگ آفتاب

تکنولوژی های جدید جایگاه ویژه ای در تأمین نیازهای اصلی مردم دارند

تکنولوژی های جدید جایگاه ویژه ای در تأمین نیازهای اصلی مردم دارند

به گزارش وبلاگ آفتاب، سرپرست ستاد آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در دیدار با رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام، بر پیشرفت ایران در توسعه فناوری های آب تاکید نمود.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، محمد همت، سرپرست ستاد آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دیدار با یاسر جبرئیلی، رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام، از نقش و تأثیر توانمندی کشور در صنعت آب و فاضلاب در قدرت و اقتدار ملی گفت و اضافه کرد: وضعیت و جایگاه فعلی کشور در زمینه دانش و فناوری آب و فاضلاب با قبل از انقلاب؛ جهش قابل توجهی را نشان داده است.

وی اضافه کرد: این توفیقات و پیشرفت ها از تلاش و از جان گذشتگی شهدا و مجاهدت دانشمندان و صنعتگران کشور منتج شده و دنیا را متحبر کرده است.

همت، ضمن عرضه گزارشی از برنامه های آتی ستاد در حوزه توسعه فناوری های آب، اقلیم و محیط زیست، بیان نمود: باید با اتکا و باور به توانمندی های داخلی؛ زمینه رشد و شکوفایی کشور را فراهم نماییم. اعتقاد دارم که رفع موانع موجود توسط مسؤلان در کنار تلاش و مجاهدت جوانان و نخبگان، کشور را به قله های علم و فناوری جهان می رساند.

جبرئیلی، رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام هم در این دیدار ضمن اظهار امیدواری از افزایش شتاب حرکت کشور در علم و فناوری، بر جایگاه خاص و راهبردی دانش و فناوری آب در حکمرانی و اقتدار ایران تصریح کرد.

وی معتقد است: تأمین نیازهای اساسی و پایه ای مردم جزء وظایف اصلی حاکمیت بوده و تکنولوژی های جدید جایگاه ویژه ای در این حوزه دارد.

در این دیدار دو طرف بر لزوم توجه به اصول حکمرانی اسلامی به ویژه، مشارکت مردم. شفافیت و پاسخگویی تاکید نمودند.

منبع:

1401/11/27
12:53:15
itemprop="bestRating">5
395
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد