وبلاگ آفتاب
در ادامه فروش جهانی؛

آواتار ۲ پنجمین فیلم پرفروش تاریخ شد

آواتار ۲ پنجمین فیلم پرفروش تاریخ شد

به گزارش وبلاگ آفتاب، آواتار: راه آب با ادامه فروش جهانی خود توانست جایگاه پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما را از آن خود کند.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از اسکرین، دومین فیلم «آواتار» در ادامه فروش جهانی اش با رسیدن به رقم فروش ۲.۰۵۴۷ میلیارد دلار توانست فیلم «انتقام جویان: جنگ ابدیت» را هم پشت سر بگذارد و به پنجمین فیلم پرفروش تاریخ بدل شود.
فیلم دیزنی / قرن بیستم روز چهارشنبه با فروش ۸.۸ میلیون دلار توانست از رقم فروش ۲.۰۵۲ میلیارد دلار «انتقام جویان: جنگ ابدیت» مارول جلو بزند.
این فیلم حالا در سطح بین المللی ۱.۴۵۱ میلیارد دلار فروخته و چهارمین فیلم پرفروش تاریخ در خارج از آمریکاست و با فروش ۶۰۳.۴ میلیون دلار در داخل آمریکا در رتبه ۱۳ پرفروش ترین فیلمهای آمریکا جای دارد. این امر نشان داده است استقبال آمریکایی ها از این فیلم در سطح دیگر نقاط جهان نبوده است.
چین با پرداخت ۲۳۲.۸ میلیون دلار برای تماشای این فیلم بیشترین استقبال را از «آواتار: راه آب» در سطح بین المللی کرده است و بعد از آن فرانسه با ۱۳۲.۲ میلیون دلار، آلمان با ۱۱۸.۵ میلیون دلار، کره جنوبی با ۱۰۰.۷ میلیون دلار و بریتانیا با ۸۲.۸ میلیون دلار جای دارند.
اگر «آواتار ۲» بتواند همچنان فروش خودش را افزایش دهد فیلم بعدی که از سر راهش برمی دارد «جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد» است که ۲.۰۷۱ میلیارد دلار فروش کرده و عنوان چهارمین فیلم پرفروش تاریخ را در اختیار دارد.


منبع:

1401/11/07
18:38:09
itemprop="bestRating">5
346
تگهای خبر: جهان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد