وبلاگ آفتاب
مدیركل دفتر مشاوره، سلامت و سبك زندگی سازمان امور دانشجویان:

تلاش کردیم ساختار مراکز مشاوره دانشجویی را اصلاح کنیم

تلاش کردیم ساختار مراکز مشاوره دانشجویی را اصلاح کنیم

به گزارش وبلاگ آفتاب، مدیرکل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان، با اعلان اینکه طبق ماده 36 قانون جوانی جمعیت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت و درمان موظف می باشند با هماهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در همه دانشگاه ها، مراکز مشاوره مبتنی بر سبک زندگی ایرانی اسلامی تاسیس کنند، اضافه کرد: از آنجائیکه نمی توانستیم یک مرکز مشاوره جدید تاسیس نماییم سعی کردیم ساختار مراکز مشاوره فعلی را اصلاح نماییم.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم نعیمی در مراسم افتتاح دفتر «سبک زندگی ایرانی اسلامی» در دانشگاه علامه طباطبائی، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: خیلی از دانشجویان هنگام ورود به دانشگاه مهارت درست زیستن و سبک زندگی سالم دانشجویی را ندارند و هنگامی که در معرض چالش های مختلف قرار می گیرند، گرفتار مشکل می شوند و خاصیت ها و توانمندی های لازم را برای خودمراقبتی ندارند. بدین سبب سعی کردیم برای بر طرف کردن این مشکل، از مراکز مشاوره استفاده نمائیم و در اصلاح مراکز مشاوره، بخشنامه، اهداف، شرح وظایف و عملکرد آنها را به شکلی تغییر دادیم که با فعالیت جدید این مراکز همخوانی داشته باشند. در این توانمندسازی و ارتقاء، رویکرد مبتنی بر سبک زندگی اسلامی ایرانی در ابعاد مختلف در نظر گرفته شد.
مدیرکل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: در ساختار جدید مرکز مشاوره در دانشگاه های بزرگ، مدیر مرکز مشاوره یک معاون و چهار اداره دارد که یکی از این اداره ها، «اداره مشاوره مبتنی بر سبک زندگی ایرانی اسلامی» است. افراد فعال و محتوای این اداره را نیز نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در هر دانشگاه تعیین می کند.
وی با تأکید بر این که در این ساختار نیاز به تولید محتوا داریم، اظهار داشت: دانشکده های الهیات و روان شناسی می توانند این کار را بر عهده بگیرند و با هم افزایی فعالیت ها و ضیافت اندیشه ها، خلاء موجود را پر کنند.
در ادامه حجت الاسلام اکبری اقدم مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سخنانی گفت: برای رفع دغدغه های سبک زندگی ایرانی اسلامی، لازم است کار نخبگانی و علمی صورت گیرد و دانشگاه علامه طباطبائی نیز به عنوان دانشگاه علوم انسانی، با تولید ادبیات و محتوا می تواند دراین زمینه نقش پررنگی ایفا کند.
وی با اعلان اینکه مقام معظم رهبری تاکید دارند که تولید ادبیات علمی در زمینه سبک زندگی، باید مبتنی بر آداب و رسوم دینی و اسلامی رقم بخورد، اضافه کرد: قسمتی از حکمرانی نظام جمهوری اسلامی ایران باید تفاوت در نوع سبک زندگی باشد. تعدادی از استادان علوم انسانی می گویند که سیطره مدرنیته آنقدر زیاد شده است که بر همه جوامع سایه افکنده است و دیگر نمی شود کاری کرد و ما ناگزیریم آن نوع سبک زندگی آن هم از نوع غربی را بپذیریم.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی افزود: ما با کمک استادان انقلابی، متعهد و متخصص و با توجه به این سابقه دینی و ارزشی در حوزه سبک زندگی می توانیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم. استادان و دانشجویان ما باید به این خودباوری برسند که ما می توانیم از نظر حکمرانی و سبک زندگی در دنیا موثر باشیم.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دفتر «سبک زندگی ایرانی اسلامی» به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی و با حضور دکتر ابراهیم نعیمی، مدیرکل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان، حجت الاسلام صادق اکبری اقدم، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر مهدیه محمدتقی زاده، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر رضا صابری، معاون توسعه و مدیریت منابع، دکتر علی آدمی، معاون آموزشی، دکتر مهدی واحدی، معاون دانشجویی و تعدادی از استادان و مسئولان دانشگاه علامه طباطبائی به مناسبت میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) راه اندازی شد.

منبع:

1401/11/01
12:24:04
itemprop="bestRating">5
310
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد