وبلاگ آفتاب
تهیه كننده از تیرانا تا تهران :

جداشده های مجاهدین که نمی دانند خانواده هایشان زنده اند یا مرده!

جداشده های مجاهدین که نمی دانند خانواده هایشان زنده اند یا مرده!

وبلاگ آفتاب: تهیه کننده مستند از تیرانا تا تهران با حضور در شبکه خبر از خاصیت های این اثر، کارهای انجمن های نجات و آسیلا و ماهیت حقیقی سازمان مجاهدین سخن گفت.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، ابراهیم خدابنده مدیرعامل انجمن نجات که ۲۳ سال از جوانی اش در عضویت سازمان مجاهدین خلق گذشته، میهمان زنده شبکه خبر شد و درباره ی مستند «از تیرانا تا تهران» توضیحاتی ارائه نمود.
خدابنده در توضیحات ابتدایی خود ضمن اشاره به انجمن نجات که از اعضای برگشته از سازمان مجاهدین خلق تشکیل شده است، اظهار داشت: ما برای نشان دادن ماهیت واقعی این سازمان احساس وظیفه می نماییم. یک موقعیت حقوق بشری هم در این خصوص وجود دارد و خانواده ها ۴۰ سال است از عزیزانشان خبر ندارند.
وی اضافه کرد: آسیلا انجمنی در همین زمینه است که در کشور آلبانی تشکیل شده است از اعضای آلبانیایی این انجمن دعوت کردیم تا به تهران آمده و با خانواده های چشم انتظار دیدار کنند. از حاصل دیدار آنها تصاویری با حضور فیلمبرداران حرفه ای تهیه شد و در همکاری با شبکه پرس تی وی، چهار ماه روی این تصاویر کار شد تا قالب مستند «از تیرانا تا تهران» را به خود گرفت.
«تیرانا تا تهران» به اسیران سازمان مجاهدین، خانواده های آنها و قربانیان ترور می پردازد
مدیرعامل انجمن نجات درباره ی خاصیت های این اثر توضیح داد: این مستند ابتدا به قربانیان این سازمان و اعضای خود سازمان مجاهدین خلق که شدیدترین نقض حقوق بشر را تحمل می کنند و هیچ ارتباطی با دنیا و خانواده هایشان ندارند، می پردازد. در وهله دوم ما خانواده هایی را داریم که رنج بسیاری متحمل شده اند و پس از ۴۰ سال فقط منتظر شنیدن صدای عزیزانشان یا حتی شنیدن خبری از آنها هستند. در بخش دیگری از این مستند به قربانیان ترور سازمان مجاهدین هم پرداخته می شود.
خدابنده درباره ی فعالیتهای انجمن نجات اظهار نمود: از آنجاییکه اعضای سازمان هیچ نوع ارتباطی با بیرون ندارند، برخی از فراری ها تازه پس از چند دهه متوجه می شوند بستگانشان فوت کرده اند یا هرچه می کوشند ردی از آنها پیدا نمی کنند و یکی از کارهای انجمن نجات پیدا کردن اینها است. متاسفانه شرایط حقوق بشری اسف باری در سازمان وجود دارد که کم به آنها پرداخته شده است.
تهیه کننده «از تیرانا تا تهران» درباره ی برخورد مجاهدین با اعضای جدا شده خاطرنشان کرد: سازمان رفتار خصمانه ای با جداشدگان دارد و مسعود رجوی بارها گفته حق آنها اعدام است. چون از نظر آنها خروج، داشتن خانواده و هرگونه ارتباط با دنیا ممنوع می باشد. مجاهدین هزینه های هنگفتی می کنند تا جدا شده ها را تحت فشار قرار بدهند و پرونده های حقوقی برایشان ایجاد کنند. انگیزه ما در انجمن نجات این است که تلاش نماییم جوانان مثل دوره جوانی ما فریب آنها را نخورند.
تمرکز بر فضای مجازی
وی در توضیحات تکمیلی درباب انجمن آسیلا ذکر کرد: برخی از آلبانی های خیر این انجمن را به ثبت قانونی رسانده و مقری را در نظر گرفته و هزینه کرده اند؛ خانواده های ایرانی هم هرچقدر بتوانند کمک می کنند تا آسیلا بتواند مسائل اقامتی جدا شده ها را حل کند، اجازه کار برای آنها بگیرند. حتی برخی از جدا شده ها هستند که در آلبانی ازدواج کرده اند در حالیکه تک تک این کارها (زندگی کردن و آزاد بودن) از نظر سازمان مجاهدین خلق حرام است و با شعار آزادی خصوصاً درباره ی زنان مخالفند و بیشترین سرکوب را مقابل زنان روا داشته اند.
فعالیت مجازی ۱۵۰۰ نفر از مجاهدینی که هر کدام دَه ها اکانت فیک دارند
خدابنده در آخر اظهار داشت: از آنجاییکه دست سازمان خلق از ایران کوتاه شده آنها تمرکزشان را بر فعالیت در فضای مجازی گذاشته اند و بدون اسم بردن از خودشان فعال می باشند. چون می دانند چقدر منفور هستند نامی از خود نمی برند اما ۱۵۰۰ نفرشان هر روز پشت کامپیوتر هستند و هر کدام با دَه ها اکانت فیک، امنیت روانی ایرانیان را هدف قرار داده اند و منشا بیشترین شایعاتی که ایران را هدف قرار داده آنها بوده اند.
مستند «از تیرانا تا تهران» تولید پرس تی وی، هفته گذشته از این شبکه پخش گردید و در ادامه از شبکه های های سه، پنج و جام جم روی آنتن می رود.


منبع:

1401/09/09
10:39:44
itemprop="bestRating">5
549
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد