وبلاگ آفتاب
منیژه حكمت مطرح كرد؛

انتقاد از بذل و بخشش مالیاتی دولت

انتقاد از بذل و بخشش مالیاتی دولت

به گزارش وبلاگ آفتاب منیژه حكمت تهیه كننده و كارگردان سینما ضمن انتقاد صریح از طرح مبحث بخشودگی مالیاتی هنرمندان از جانب معاون رئیس جمهور، این بحث را مصداق بدسلیقگی و بی تدبیری دانست.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، منیژه حكمت كارگردان و تهیه كننده سینما در یادداشتی، نسبت به طرح مبحث بخشودگی مالیاتی هنرمندان از جانب معاون رئیس جمهور واكنش نشان داد.
در متن این یادداشت آمده است:
«بخشودن مالیات هنرمندان اگر باج انتخاباتی به یكی از گروه های مرجع جامعه نباشد، مسلما نشانه سردرگمی و عدم شناخت از هدف و كاركرد مالیات است و اعلام آن در این زمان و در این شرایط وخیم اقتصادی، نهایت بدسلیقگی است.
ظاهرا جناب نوبخت مثل بقیه همفكرانشان در دولت، وقت و حوصله فكر كردن به عواقب راهكارهای خلق الساعه و نبوغ آمیزشان را ندارند و ساده ترین راه را برگزیده اند، یعنی یك كاسه كردن درآمدهای به شدت ناهمگون و حكم واحد بر آنان راندن! در حالیكه ناگفته پیداست كه این چنین بذل و بخشش در شرایط امروز ما نتیجه ای جز افزایش شكاف طبقاتی و فقیرتر شدن اقشار كم درآمد عرصه هنر ندارد و سود هنگفتش مستقیماً به جیب همان صاحبان دستمزدهای میلیاردی و سرمایه های ناسالم موجود در این عرصه خواهد رفت.
بعید می دانم درك این مورد احتیاج به هوش زیادی داشته باشد، مگر آنكه نیت دیگری پشت ماجرا باشد كه مقرر است هنرمندان وجه المصالحه آن قرار گیرند.
آقای نوبخت همه ما شرایط سختی را می گذرانیم آنرا با این تصمیم های ناپخته دشوارتر نكنید. مثل همه ممالك دنیا مالیاتتان را درست بگیرید و با تدبیر به كار زنید، البته اگر هنوز تدبیری باقی مانده باشد!

1398/09/12
14:48:52
itemprop="bestRating">5
4562
تگهای خبر: اقتصاد , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد