وبلاگ آفتاب

افزایش سطح عملکرد 4 هزار مترمربع گلخانه گوجه فرنگی ارمنستان با دستگاه ایران ساخت

افزایش سطح عملکرد 4 هزار مترمربع گلخانه گوجه فرنگی ارمنستان با دستگاه ایران ساخت

وبلاگ آفتاب: به گزارش وبلاگ آفتاب، ژنراتورهای نانوحباب ساز ساخته شده در یکی از شرکتهای دانش بنیان ایرانی به منظور استفاده در گلخانه هیدروپونیک گوجه فرنگی به مساحت ۴۰۰۰ مترمربع در شهر ایروان ارمنستان، راهی این کشور شد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، یکی از شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه نانو، در سال ۱۴۰۱ علاوه بر تجهیز تعداد قابل توجهی از گلخانه های کشور به ژنراتورهای نانوحباب ساز NANOX، موفق به صادرات این دستگاه به کشور ارمنستان به منظور استفاده در گلخانه های این کشور شد.
براساس اطلاعات انتشار یافته، استفاده از آب حاوی نانو حباب اکسیژن به صورت مستقیم بر روی سلامت ریشه موثر بوده که منجر به بهبود جذب عناصر مغذی از راه ریشه و افزایش تولید گیاهان می شود. افزایش ماندگاری بعد از برداشت، بهبود وزن ریشه، از بین رفتن پاتوژن ها و عدم احتیاج به آفت کش و قارچ کش، افزایش جذب عناصر مغذی نظیر کلسیم و پتاسیم و افزایش وزن برداشت از دیگر مزایای استفاده از این سامانه است.
سال گذشته این شرکت ژنراتور نانوحباب سازی به ظرفیت ۷۰ لیتر بر ثانیه به سفارش کشور بلاروس ساخت و به این کشور تحویل داد. این دستگاه که در قسمت پرورش ماهی کشور بلاروس مورد استفاده قرار گرفت، قابلیت افزایش میزان اکسیژن محلول آب تا ۴۰ ppm را داشته و ابعاد نانوحباب های تولیدی در آن کمتر از ۵۰ نانومتر است. از دیگر مزایای ژنراتور نانوحباب ساز ساخته شده، عدم احتیاج به مصرف برق مازاد است.
به نقل از ستاد نانو، ژنراتورنانوحباب ساز، محصولی فناورانه است که به منظور غنی ساز آب مورد استفاده در کشاورزی از اکسیژن محلول مورد استفاده قرار می گیرد. افزایش سطح اکسیژن محلول به صورت نانویی، علاوه بر بهبود عملکرد ریشه گیاه در جذب بهتر و موثرتر مواد مغذی، اثر جدی در کاهش قابل توجه بیماری های قارچی ناحیه ریشه خواهد داشت.
هم حالا محصول این شرکت برای تولید انواع محصولات گلخانه ای نظیر توت فرنگی، خیار، کاهو، گوجه فرنگی و انواع گل های زینتی در ایران مورد استفاده قرار می گیرد.
منبع:

1401/08/24
09:13:07
itemprop="bestRating">5
336
تگهای خبر: اطلاعات , محصولات , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد