وبلاگ آفتاب
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی تاكید كرد؛

نقش مهم گسترش فضای مجازی در شکل گیری کنش های دانشجویان

نقش مهم گسترش فضای مجازی در شکل گیری کنش های دانشجویان

به گزارش وبلاگ آفتاب، معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار داشت: فضای مجازی در شکل گیری ذهنیت، باورها و کنش های دانشجویان نقش مهمی ایفا می کند. این پدیده بسیار مهم قرن جدید به قدری فراگیر است که اهمیت تربیت شدن در این فصا را دو چندان می کند.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دکتر مهدی واحدی، معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی در نشست روسای مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه یک کشور بر لزوم توجه به مهارت های زندگی دانشجویی و گسترش سواد رسانه ای تصریح کرد و اظهار داشت: مبحث آموزش مهارت های رسانه ای و سواد رسانه ای یکی از مأموریت های مهم مراکز مشاوره است که باید برای تحقق آن برنامه ریزی کرد و از مشورت و تخصص علمی مشاوران بهره برد.
دکتر مهدی وجدانی همت، مدیر مرکز مشاوره و سلامت روان دانشگاه علامه طباطبائی هم به اجرای طرح پایش سلامت در این دانشگاه و راه اندازی نظام ارجاع در مراکز مشاوره دانشگاه ها اشاره نمود و اظهار داشت: نظام ارجاع برای مراکز مشاوره دانشگاه در امر استفاده از خدمات متخصصان کمک کننده است. دفتر مشاوره اگر نظام ارجاع را در نظر بگیرد، متخصصان روانپزشکی، روان شناسی، روان درمانی و مشاوره ای که متخصص و مورد تایید هستند را انتخاب می کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، در ادامه این نشست، روسای مراکز مشاوره به اقدامات انجام شده توسط مراکز مشاوره در دانشگاه های خود و مشکلات موجود در این حوزه پرداختند و بر توجه به تدوین و تدریس درس مهارت های زندگی دانشجویی، تاکید نمودند. نقش و جایگاه مراکز مشاوره در حل بحران ها، حفظ هویت و نقش حرفه ای مشاوران، اجرای طرح پایش سلامت روان، کوشش برای مرتفع ساختن کمبود نیروی انسانی و متخصص، توجه به کمبود بودجه و نبود زیر ساخت های مناسب از دیگر مسائلی بود که روسای مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه یک جهت ارتقاء سطح فعالیتهای مراکز مشاوره مطرح نمودند.1401/08/22
08:13:04
itemprop="bestRating">5
267
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشگاه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد