وبلاگ آفتاب
در گزارش وبلاگ آفتاب مطرح شد؛

آخرین وضعیت اکران محدود جنگ جهانی سوم

آخرین وضعیت اکران محدود جنگ جهانی سوم

به گزارش وبلاگ آفتاب، مدیر پردیس سینمایی مگامال ضمن اشاره به رفع مشکل فنی به وجود آمده برای اکران محدود فیلم جنگ جهانی سوم در این سینما، از امکان میزبانی ۴۲ مخاطب در هر روز برای تماشای این فیلم اطلاع داد.محمد قنبری مدیر پردیس سینمایی مگامال بعنوان تنها سینمایی که با مصوبه شورای صنفی اکران مقرر است به مدت یک هفته میزبان اکران محدود فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی باشد، در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با ابهاما ت و مشکلات به وجود آمده در دو روز ابتدایی اکران این فیلم که پیشتر خبرگزاری مهر در گزارشی به آن پرداخته بود، توضیح داد: طبق قرارداد، ما از روز پنجشنبه ۱۴ مهرماه باید فیلم را اکران می کردیم و حتی سانس بندی هم برای آن کرده بودیم. تعدادی بلیت هم برای اکران فروختیم اما نسخه ارسالی فیلم گرفتار ایراد فنی شد و موفق به اکران فیلم در موعد مقرر نشدیم.
وی افزود: روز شنبه ۱۶ مهرماه بالاخره مشکل فنی فیلم برطرف و نسخه ای از آن برای اکران به دست ما رسید. از همان روز هم اکران فیلم را برای علاقه مندانی که در ایام پنجشنبه و جمعه مبادرت به تهیه بلیت کرده بودند، در دستور کار قرار دادیم. در ادامه هفته هم طبق قرارداد فیلم را هر روز در یک سانس یعنی ساعت ۸ شب، با بلیت فروشی حضوری برای علاقه مندان اکران خواهیم کرد.
این سینمادار در رابطه با کاهش تعداد نوبت نمایش فیلم در هر روز از دو سانس به یک سانس هم توضیح داد: این تصمیمی بود که دفتر پخش فیلم گرفته است. برای ما بعنوان سینمادار تفاوتی در برنامه ریزی برای اکران فیلم و تعداد سانس های آن وجود ندارد اما توافق فعلی ما برای نمایش فیلم در یک سانس در هر روز است که با عنایت به ظرفیت سالنی که دوستان دفتر پخش فیلم برگزیده اند، در هر سانس هم می توانیم میزبان ۴۲ مخاطب باشیم.
قنبری در ادامه با تاکید بر این که همه مخاطبانی که طی دو روز ابتدایی مبادرت به تهیه بلیت کرده بودند می توانند با همان بلیت ها به تماشای فیلم بنشینند، اظهار داشت: تعداد زیادی از مخاطبان در جریان بلیت فروشی حضوری فیلم نبودند اما برای آن عده که مبادرت به تهیه بلیت کردند که بعضی از آنها از هنرجویان هومن سیدی هم بوده اند، ظرفیت لازم را نگه داشته ایم تا بتوانند به تماشای فیلم بنشینند.
وی در رابطه با تقاضا برای تماشای فیلم «جنگ جهانی سوم» و استقبال از اکران محدود آن هم بیان نمود: بالاخره طیفی از دوستان خبرنگار، گروهی از هنرمندان و سینماگران و بخشی از مخاطبان پیگیر سینما، علاقه مند هستند به تماشای این فیلم بنشینند. فیلمی که هم در جشنواره ونیز خوش درخشید و هم حالا بعنوان نماینده سینمای ایران به آکادمی اسکار معرفی شده است. بعنوان سینمادار اگر عوامل فیلم و دفتر پخش راضی می شدند، حاضر بودم هر ۱۰ سالنم را به اکران «جنگ جهانی سوم» اختصاص دهم و مطمئن هم هستم با فروش آنلاین، این ظرفیت به صورت کامل پر می شد. در هر حال اما تصمیم برای اکران محدود فیلم برعهده تهیه کننده و پخش کننده بوده است. امیدواریم در فرصت اکران عمومی و گسترده فیلم هم شاهد همین استقبال باشیم.
این سینمادار افزود: ما هم اکنون در هر روز تنها ۴۲ ظرفیت برای اکران این فیلم داریم و بنابراین شاهد علاقه مندانی هستیم که برای تهیه بلیت حضوری به سینما رجوع می کنند اما به علت ظرفیت محدود سالن نتوانستند به تماشای فیلم بنشینند.
مدیر پردیس سینمایی «مگامال» در رابطه با وضعیت اکران دیگر فیلمهای درحال نمایش در این سینما هم اظهار داشت: حقیقت اینست که از ۲۸ شهریور تا به امروز ما شاهد افت فروش فیلمها حتی تا مرز ۹۰ درصد هم بوده ایم که این افت متأثر از ناآرامی های اخیر در جامعه بوده، از سوی دیگری مسائلی مانند بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و اختلال های به وجود آمده در اینترنت هم به این شرایط ضریب داده است. در این شرایط نبودن فیلم جدید هم بر حضور مردم در سینما تاثیر گذاشته، در این شرایط وضعیت سینماها واقعاً نگران کننده است و امیدواریم هر چه زودتر شرایط جامعه به روال عادی بازگردد تا به کمک تبلیغات گسترده و ورود فیلمهای جدید بتوانیم به وضعیت سینماها در روزهای قبل از کرونا، بازگردیم.
وی افزود: در وضعیت بحرانی فعلی، مطمئنم بسیاری از سینماداران برای این ماه دغدغه حقوق پرسنل و شارژ ماهانه خویش را دارند و امیدواریم لااقل وزارت ارشاد در این وضعیت حمایتی از سینماداران داشته باشد.
قنبری در انتها ضمن اشاره به وضعیت فروش انیمیشن «پسر دلفینی» که به نسبت سایر فیلمها فروش بالاتری را در ایام اخیر داشته است، تاکید کرد: همین فیلم هم در ایام اخیر بین ۳۰ تا نهایت ۲۰۰ میلیون تومان در یک روز فروش دارد که اگر آنرا با آمار روزهای قبل این فیلم که تا امروز یک میلیاردتومان هم می رسید مقایسه نماییم، شاهد افت فاحش فروش این فیلم هم خواهیم بود. وضعیت اغلب سینماها و فیلمها هم اکنون همین گونه است. متأسفانه برپایه برخی شنیده ها گروهی از تهیه کنندگان هم حاضر به اکران عمومی فیلم خود در این شرایط ناآرام نیستند. این اتفاقات متأسفانه سینما را مجدد به سمت رکورد خواهد برد و امیدواریم این مساله خیلی زود مرتفع شود.


منبع:

1401/07/18
11:44:29
itemprop="bestRating">5
571
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد