وبلاگ آفتاب
با اعلام مدیرعامل سینما شهر ؛

106 سالن به ظرفیت سینماهای کشور اضافه گردید

106 سالن به ظرفیت سینماهای کشور اضافه گردید

وبلاگ آفتاب: مدیرعامل موسسه سینماشهر از افزایش 106 سالن به ظرفیت سینماهای کشور در دولت سیزدهم آگاهی داد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، هاشم میرزاخانی مدیر عامل موسسه سینما شهر با اشاره به حمایت گسترده دولت سیزدهم از زیرساخت های سینما عنوان کرد: با اجرای سیاست های حمایتی از شروع دولت سیزدهم ساخت سینما در تهران و شهرستان ها رونق گرفته است، بطوریکه از تیر ماه سال ۱۴۰۰ تا حالا تعداد ۱۰۶ سالن جدید به بهره برداری رسیده است و هم اکنون نیز ۳۰۰ سالن دیگر هم در مراحل مختلف ساخت قرار دارند که از این تعداد ۸۰ سالن آماده افتتاح هستند یا در مراحل نهایی آماده سازی قرار دارند.
مدیرعامل موسسه سینما شهر همین طور به ساخت ۸ سینمای جدید با ۳۸ سالن که در مراحل پایانی کار هستند اشاره نمود و اظهار داشت: از آنجائیکه استفاده از فضاهای موجود و بهینه کردن آنها از وظایف موسسه سینما شهر است، بازسازی و چند سالنه شدن آنها (تبدیل به پردیس سینمایی) در دستور کار قرار دارد. هم اکنون در کشور ۳۵۰ سینما با ۶۸۲ سالن وجود دارد و هم اکنون ۱۵ پروژه با ۴۴ سالن نمایش درحال بازسازی است که باتوجه به سرعت مناسب بازسازی پیش بینی می شود که این سینماها تا آخر سال ۱۴۰۱ به سالن های فعال کشور اضافه شوند.
میرزاخانی با توضیح این که در یک سال قبل قرارداد حمایتی ۱۴ پروژه با ۴۲ سالن تنظیم شده درباره ی اقدامات انجام شده در زمینه گسترش زیرساخت های سینما در سراسر کشور نیز اظهار داشت: تجهیز سالن های مجتمع های فرهنگی و تبدیل آنها به سینما نیز از دیگر کارهای موسسه سینما شهر است هم اکنون ۸۹ مجتمع فرهنگی ارشاد در سراسر کشور تجهیز و به راه افتاده است که در یک سال قبل ۳ سالن دیگر در شهرهای خاش و نیک شهر و زابل تجهیز شده است.
مدیر عامل موسسه سینما شهر با اشاره به ارتقای تجهیزات فنی سینماهای تحت پوشش این موسسه در یک سال قبل اظهار نمود: هم اکنون ۱۴ سالن به تجهیزات لیزری مجهز شده و ۳۰ سالن دیگر هم در دست اقدام و انجام خدمات فنی است.
وی با توضیح این که سیاست ساخت سینما در شهرهای فاقد سینما در دستور کار قرار گرفته و بطور جدی دنبال می شود، اظهار داشت: این سینماها توسط شهرداری ها با حمایت سازمان سینمایی تجهیز و آماده می شود. نقشه های معماری توسط موسسه کارشناسی می شود و در صورت تایید، قرارداد حمایت به شهرداری مربوطه منعقد می شود.
به گفته وی هم اکنون ۲۸ پردیس با ۹۰ سالن در دستور کار قرار دارد که ۷ پروژه با ۲۳ سالن دارای کارگاه فعال است و ۱ پروژه هم در نجف آباد به زودی افتتاح خواهد شد.
مدیرعامل موسسه سینما شهر در ادامه به اقدامات انجام شده در زمینه سینماها پس از شیوع بیماری کرونا پرداخت و اشاره کرد: در نخستین سال فعالیت دولت سیزدهم و باتوجه به وضعیت کشور و بیماری کرونا و لزوم از سرگیری فعالیت سینماها، موسسه سینما شهر درباب پشتیبانی از سالن های سینما و فیلم های اکران شده مصوبات شورای کرونای سازمان را اجرا کرده است. خوشبختانه در یک سال قبل باتوجه به رونق باردیگر سینماها و فروش مناسب آنها به ویژه در ۷ ماه گذشته بنظر می رسد ساز و کار اکران به مسیر طبیعی برگردد. موسسه سینما شهر همچنان از عملیات آماده سازی فیلم ها در استودیوهای فنی حمایت می کند؛ گفتنی ست این موسسه در بازه زمانی یک سال قبل از ۳۹ فیلم حمایت کرده است.
میرزاخانی با اشاره به این که موسسه سینما شهر قسمتی از نیاز سالن ها به تجهیزات فنی مانند لامپ و فیلتر و … را مرتفع می کند درباره ی دیگر اقدامات انجام شده از طرف این موسسه نیز اظهار داشت: با توجه به این که سینماها مدتی تعطیل بوده اند بتازگی نیاز به تعویض باطری یو پی اس سینماها و همین طور تعویض لامپ دستگاهها زیادتر شده که این امر نیز در دستور کار مؤسسه قرار گرفته است.
وی درباره ی سامانه مرکزی اکران و فروش سینما (سمفا) نیز تصریح کرد: این سامانه به سفارش سازمان راه اندازی شده و هزینه پشتیبانی و به روز رسانی آن توسط موسسه به انجام می رسد. باتوجه به رونق اخیر در فروش سینماهای کشور، فعالیت این سامانه هم بطور جدی صورت می پذیرد و نیاز به پیگیری مستمر دارد.
میرزاخانی در آخر با اشاره به این که دامنه کارهای این موسسه در همه جای ایران، به قسمتی از فعالیت ها و خدمات انجام شده در سینماهای شهرستان ها اشاره نمود و اظهار داشت: موسسه سینما شهر مجموعه کمک های بلاعوضی در بخش های مختلف تجهیزات سینمایی، بازسازی سینما، تعمیر و تعویض قطعات و … به سینماهای مختلفی در استانهای خراسان رضوی، قم، لرستان، مازندران، اصفهان، سمنان، سیستان و بلوچستان، کردستان، یزد، گلستان، مرکزی، آذربایجان شرقی، کرمان، کرمانشاه، همدان، خوزستان، گیلان و تهران انجام داده است که این کمک های حمایتی در سال جدید هم ادامه خواهد داشت.


منبع:

1401/06/05
08:29:29
itemprop="bestRating">5
392
تگهای خبر: پروژه , خدمات , سازمان , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد