وبلاگ آفتاب

هیچ فیلمی به گرد پای مطرب نرسید

هیچ فیلمی به گرد پای مطرب نرسید

وبلاگ آفتاب: در هفته اول ماه آذر سینماها باز هم نتوانستند به رونق گذشته بازگردند و فروش چندان دلچسبی را تجربه نكردند.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از خبر آنلاین، در هفته گذشته فیلم های روی پرده تغییر چندانی نداشتند و به سبب ناآرامی های هفته قبل تر از آن حتی با وجود رسیدن برخی از آنها به پایین تر از كف فروش، یك هفته بیشتر روی پرده ماندند تا به خاطر تعطیلی ناخواسته بعضی از سینماها در حق هیچ فیلمی اجحاف نشود. از طرف دیگر با عنایت به دو تا سه روزی كه در هفته پایانی آبان برخی سینماها تعطیل بودند انتظار می رفت فروش هفته اول آذر رشد صعودی داشته باشد كه این اتفاق رخ نداد و حتی رقم كلی فروش سینماهای كشور در این هفته از هفته قبل آن پایین تر هم بود. «مطرب» همچنان پیشتاز/«چشم و گوش بسته» در رده دوم در بالای جدول فروش هفته گذشته مانند دو هفته قبل آن، همچنان «مطرب» مصطفی كیایی به هیچ فیلم دیگری اجازه عرض اندام نداده و با عنایت به فیلم های در صف اكران و البته انصراف «خوب، بد، جلف۲» پیمان قاسمخانی از نوبت اكران، بنظر می رسد به این زودی هم قرار نیست بالای جدول را از دست بدهد. ۲۷۱هزار و ۴۲۷نفر تعداد افرادی هستند كه هفته گذشته به تماشای هنرنمایی پرویز پرستویی و الناز شاكردوست و دیگر بازیگران «مطرب» روی پرده سینماها نشستند و رقم فروش بیشتر از ۳میلیارد تومان را به فروش كل این فیلم اضافه كردند.
بعد از مطرب همچنان «چشم و گوش بسته» فرزاد موتمن در رده دوم فروش هفتگی سینماها قرار دارد و توانسته ۸۳هزار نفر را به سینما بكشاند و بیشتر از ۹۰۰میلیون تومان به رقم فروش كل این فیلم اضافه كند. «منطقه پرواز ممنوع» و «هزارتو» سومین و چهارمین فیلم جدول فروش هفتگی سینمای ایران بودند. استقبال از «خانه پدری» ادامه دارد كیانوش عیاری حالا و بعد از دو هفته اكران فیلم پرجنجالش، این روزها می تواند نفس راحتی بكشد. او كه تجربه سه بار توقیف فیلمش را دارد حالا از ۲۴آبان بی دردسر فیلمش را روی پرده سینماها می بیند و حتی تعداد محدود سالن ها و رده بندی سنی مثبت ۱۵ هم نتوانسته استقبال از آنرا بكاهد. «خانه پدری» در هفته گذشته بیشتر از ۲۵۸میلیون تومان فروش و بیشتر از ۱۹هزارمخاطب داشت. این فیلم از شروع اكران تا پنجشنبه شب رقم فروش بیشتر از یك میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان را در گیشه سینماهای كشور كسب كرده است. كارهای كودك و نوجوان، پرتعداد اما كم فروش شاید این اتفاق كه به یك باره ۴فیلم كودك و نوجوان بطور همزمان روی پرده سینماهای كشور باشد، اگر نگوییم بی سابقه، اساسا كم سابقه است اما در هفته اول آذرماه و با اضافه شدن انیمیشن «آخرین داستان» به چرخه اكران این اتفاق رخ داده است. حالا «منطقه پرواز ممنوع»، «تورنادو»، «بنیامین» و «آخرین داستان» فیلم ها و انیمیشن هایی هستند كه برای مخاطب كودك و نوجوان ساخته شده اند و بطور همزمان روی پرده سینماهای كشور به نمایش درآمده اند. هرچند از تعداد كم سالن های این فیلم ها نباید بگذریم و گلایه های اشكان رهگذر كارگردان انیمیشن «آخرین داستان» از شرایط اكران فیلمش را باید در نظر بگیریم اما این فیلم ها در هفته گذشته هر چه پرتعداد بودند، همانقدر كم فروش بودند. «منطقه پرواز ممنوع» با بازی هادی حجازی فر تنها فیلم پرفروش این ژانر بود كه این هفته توانست بیشتر از ۴۰۷میلیون تومان در گیشه سینماها بفروشد و همین مورد این فیلم را به یكی از موفق های این ژانر تبدیل نموده است. فیلمی كه حالا در رده سوم جدول فروش هفتگی سینماها قرار گرفته است. انیمیشن «بنیامین» با بیشتر از ۱۸۱میلیون تومان دومین فیلم پرفروش كودك و نوجوان و «تورنادو»ی سیدجواد هاشمی با ۹۴میلیون تومان سومین فیلم این گروه است.
«آخرین داستان» با داستانی از شاهنامه حاصل نزدیك به یك دهه تلاش یك گروه انیمیشن ساز است كه از چهارشنبه همین هفته اكران شده و برای دوبله اش از ستارگان سینما مثل لیلا حاتمی، حامد بهداد، باران كوثری، پرویز پرستویی و... بهره برده است. باید دید این فیلم كه بگفته كارگردانش در شروع اكرانش مشكلاتی بر سر راهش به وجود آمد می تواند مخاطب خودرا به سینماها بكشاند یا خیر. «آخرین داستان» جوایز داخلی و خارجی بسیاری كسب كرده و در بخش بهترین انیمیشن در اسكار هم پذیرفته شده است. سقوط رقم فروش، صعود تعداد مخاطب مقایسه نمودار فروش سینمای ایران در هفته گذشته و هفته قبل تر از آن نشان میدهد هر چند در رقم كل فروش سینمای ایران با كاهش روبه رو شده است اما تعداد كل مخاطب آن افزایش داشته است. هفته پیش یعنی هفته اول آذر ۵/۵میلیارد رقم فروش سینمای ایران با ۵۲۵هزار نفر مخاطب بود. این در حالیست كه در هفته اختتام آبان ۶/۲میلیارد رقم فروش با بیشتر از ۵۰۷هزار نفر مخاطب بوده است.
۲۵۸۲۵۸


منبع:

1398/09/08
10:30:32
itemprop="bestRating">5
4357
تگهای خبر: آنلاین , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد