وبلاگ آفتاب
معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران:

شهرداری، عدم قطع درختان موسسه ژئوفیزیک را پذیرفت

شهرداری، عدم قطع درختان موسسه ژئوفیزیک را پذیرفت

معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران با تاکید بر این که شهرداری پذیرفت درختی در موسسه ژئوفیزیک قطع نشده بود، اظهار داشت: درحال رایزنی با شهرداری درباب زمینهای مورد مناقشه هستیم تا بتوانیم مجوزهای لازم را برای حصار کشی زمینهای منطقه سه را کسب نماییم.


دکتر احمد نوحه گر در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: درحال رایزنی با شهرداری درباب زمینهای مورد مناقشه هستیم تا بتوانیم مجوزهای لازم را برای حصار کشی زمینهای منطقه سه را کسب نماییم و این وظیفه دانشگاه است از املاک خود در هر نقطه از داخل یا خارج از کشور حراست کند چونکه دانشگاه نیاز داردبرنامه های توسعه ای را در زمینهای خود انجام بدهد.
وی اشاره کرد: دانشگاه تهران خودرا موظف و پیشرو در رعایت قوانین و مقررات می داند. در مورد اختلاف اخیر با شهرداری نیز باید اصرار کرد هیچ موضوعی با دعوا به نتیجه نمی رسد بدین سبب ما با هیچ دستگاهی دعوا نداریم ولی اگرقرار باشد در جهت حفاظت و حراست از اموال وارد مناقشه هم شویم وظیفه ما است که دفاع نماییم و اگر دستگاهی هر برخوردی داشته باشد ما این مساله را بوسیله مجاری قانونی پیگیری خواهیم کرد.
معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران اظهار نمود: اختلاف اخیر با شهرداری که بر سر جابجایی درختان موسسه ژئوفیزیک افتاد بوسیله مجاری قانونی پیگیری می شود ضمن این که همه نشست های ما نیز قانونی بوده است و شهرداری هم پذیرفته با ما دراین زمینه مذاکره کند و این بیان کننده قانونی بودن حق دانشگاه بر اموالش می باشد.
نوحه گر تصریح کرد: متاسفانه در مدیریت های گذشته اموال دانشگاه رها بوده است اما در مدیریت جدید برنامه ما این است از تمامی اموال خود تحت هر شرایطی حراست نماییم. در موضوع اخیر با شهرداری نیز درختی قطع نشده بلکه در فصل مناسب جابجایی انجام شده بود که این مساله مورد پذیرش شهرداری قرار گرفت.
به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، طرح ادعای جابجایی ۲۰۰ نهال و قطع ۵۰ درخت در موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران از طرف شهرداری تهران و متهم کردن دو طرف به ضرب و شتم نیروها در هفته اول بعد از تعطیلات نوروزی رسانه ای شد.
1401/02/23
12:25:13
itemprop="bestRating">5
427
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد