وبلاگ آفتاب

معرفی 10 جوان شایسته الهام بخش در یک رویداد بین المللی

معرفی 10 جوان شایسته الهام بخش در یک رویداد بین المللی

وبلاگ آفتاب: فردا طی مراسمی ۱۰ جوان شایسته رویداد ˮTOYP ۲۰۲۲ˮ معرفی می گردند.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، هر ساله اتاق بین ­المللی جوانان (JCI)، ۱۰ جوان برجسته ۱۸ تا ۴۰ سال که توانسته ­اند مأموریت JCI را به روش­ های متعدد به انجام برسانند را با هدف شناسایی این جوانان، ترویج فرهنگ رهبری در مسئولیت ­های اجتماعی در جهان انتخاب می ­کند. این برگزیدگان به الگویی برای سایر جوانان بدل شده و داستان ­های کشف، عزم و نبوغ آن­ها الهام بخش سایرین بوده تا به رهبران بهتری تبدیل گشته، جوامع بهتری بوجود آورده و برای ایجاد تاثیر پایدار اقدام نمایند. این رویداد به صورت محلی، ملی و بین المللی اداره می ­شود.
از سال ۱۹۸۳، JCI بیشتر از ۳۰۰ نفر از ۵۷ کشور را به جهان معرفی کرده است. معیار اصلی JCI برای انتخاب جوانان برتر، اثرگذاری اجتماعی و الهام بخشی فرد برای جامعه و انسان ­ها است.
شیوه انتخاب جوانان برگزیده تلفیقی از رای گیری آنلاین و نظر بین ­المللی داوران برجسته است که از بین زنان و مردان شرکت کننده، ۱۰ جوان شایسته را در ۱۰ دسته معرفی می ­کنند. اتاق بین الملل جوانان ایران از سال ۱۳۹۹ به معرفی جوانان شایسته ایرانی در دسته دستاوردهای تجاری، اقتصادی و یا کارآفرینی پرداخته است و در نخستین سال، وحید رجبلو بعنوان جوان شایسته جهان ۲۰۲۰ در این دسته انتخاب|شد.
در این رویداد علاوه بر معرفی ۱۰ جوان شایسته ایرانی به اتاق بین الملل جوانان و فراهم کردن فرصت حضور آنها در رقابت با جوانان سایر کشورها، این اتاق در سطح ملی از جوانان برگزیده ایرانی تقدیر به عمل می آورد.
معیارهای داوری شامل مواردی چون میزان تحقق ارزش­ ها و اهداف JCI از جانب جوانان، میزان انتفاع جامعه از دستاوردهای فناورانه، میزان الهام بخشی دیگران از دستاوردها بوده است.
اتاق بین الملل جوانان در خلال یک فراخوان از کلیه جوانان دعوت کرد تا در صورتیکه در زمینه اقتصادی دستاوردهایی با معیارهای ذکر شده کسب کرده ­اند، رزومه خویش را برای این تشکل ارسال نمایند.

در این راستا بعد از پایش قریب به ۲۰۰ رزومه دریافتی، در روز ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ با همت مرکز نوآوری و تحول دیجیتال تهران در محل اتاق بازرگانی تهران، داوری نهایی رویداد در سطح ملی به وقوع خواهد پیوست و ۱۰ جوان شایسته ایران در سطح ملی مورد تقدیر قرار گرفته و جهت شرکت در رقابت جهانی معرفی خواهند شد.
منبع:

1401/02/11
09:24:05
itemprop="bestRating">5
825
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد