وبلاگ آفتاب
به دنبال قطع خدمات در روسیه؛

کاربران روسی از نتفلیکس شکایت کردند

کاربران روسی از نتفلیکس شکایت کردند

وبلاگ آفتاب: کاربران روسی با طرح شکایتی از نتفلیکس برای قطع خدمات در روسیه، این شبکه آنلاین آمریکایی را به دادگاه فراخواندند.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ورایتی، در صورتیکه ماه پیش گزارش شد نتفلیکس به نشانه اعتراض به حمله روسیه به اوکراین، خدماتش در این کشور را متوقف کرده و تولید پروژه های روسی را نیز به حالت تعلیق درآورده، حالا کاربران روسی به علت نقض قرارداد این شبکه بزرگ را به دادگاه خوانده اند.
اندکی قبل از این رویدادها نتفلیکس با روسیه به توافق رسیده بود که طبق قوانین این کشور قسمتی از آگهی های روسی را بصورت رایگان منتشر کند.
به گزارش RIA از روسیه، حالا ۲۰ نفر که حداقل تعداد لازم برای ثبت شکایت مشترک در روسیه است، از نتفلیکس شکایت کرده اند و انتظار می رود این آمار به سرعت افزایش هم پیدا کند.
نتفلیکس از سال ۲۰۱۶ وارد روسیه شده و بیش از یک میلیون مشترک جذب کرده است. قیمت اشتراک این سرویس در روسیه ۷۹۹ روبل (۹.۶۷ دلار) در ماه است.
شاکیان نتفلیکس که ازطریق یک موسسه حقوقی به دادگاه رفته اند، تعلیق خدمات نتفلیکس در روسیه را در تضاد با حقوق کاربران و قوانین شهروندی روسیه خوانده اند و بنا بر این این شکایت را طرح و درخواست غرامتی ۶۰ میلیون روبلی را ثبت کرده اند.
برمبنای مستندات این شکایت قرارداد نتفلیکس با مشترکین قراردادی عمومی بوده که امکان فسخ آن بصورت یک جانبه وجود ندارد و تعلیق خدمات نتفلیکس به مدلول تعلیق حقوق کاربران آنست.
شاکیان خواهان غرامت ۶۰ میلیون روبلی (حدود ۷۳۰ هزار دلار) برای خسارت های غیرمادی و نیز جریمه نقدی برابر ۵۰ درصد مبلغ تعیین شده هستند. اگر نتفلیکس این پرونده را ببازد و دستورات جبرانی را بجای نیاورد ممکنست با مجازات های بیشتری روبه رو شود.


منبع:

1401/01/26
15:13:26
itemprop="bestRating">5
590
تگهای خبر: آنلاین , پروژه , خدمات , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد