وبلاگ آفتاب
طی بیانیه ای اعلام شد؛

هرگونه خشونت رفتاری وجنسی در شورای صیانت خانه سینما پیگیری می شود

هرگونه خشونت رفتاری وجنسی در شورای صیانت خانه سینما پیگیری می شود

وبلاگ آفتاب: خانه سینما طی اطلاعیه ای در واکنش به حواشی اخیر، اعلام نمود هرگونه خشونت رفتاری و جنسی در سینما مورد پیگیری قرار می گیرد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، جامعه اصناف سینمای ایران هر گونه خشونت احتمالی بخصوص خشونت جنسی در شیوه های متعدد آن در فرایند فعالیتهای هنری – فرهنگی را محکوم می کند.
متن بیانیه انتشار یافته از جانب خانه سینما به شرح زیر است:
به نام خدا
شأن و عزت سینمای ایران در گرو همدلی، همراهی و مسئولیت پذیری حرفه ای تمامی فعالان آن است.
خانه سینما بعنوان جامعه اصناف سینمای ایران هر گونه خشونت احتمالی بخصوص خشونت جنسی در شیوه های متعدد آن در فرایند فعالیتهای هنری – فرهنگی را محکوم می کند و شورای صیانت به استناد وظایف و اختیارات خود مندرج در اساسنامه خانه سینما، مسئولیت رسیدگی به هر گونه رفتاری مغایر با شئون فرهنگی و اخلاق حرفه ای اهالی سینما را بر عهده دارد.
خانه سینما رسیدگی و پیگیری در مورد احقاق حقوق کلیه افراد فعال در صنعت فیلم ایران که مورد هر گونه خشونت رفتاری قرار گیرند را از وظایف ذاتی خانه سینما می داند و در انجام آن از هیچ گونه اقدامی پرهیز نخواهد کرد. بدیهی است رسیدگی به این موضوعات با رعایت مطلق محرمانگی صورت خواهد گرفت.
با این توصیف خانه سینما پیرو انتشار برخی اتهامات و شبهات مطروحه در این خصوص بخصوص در فضای مجازی، بر خود واجب می داند به اطلاع کلیه اهالی سینمای ایران برساند:
۱ – شورای صیانت خانه سینما (متشکل از رئیس هیأت مدیره، رئیس شورایعالی داوری، سه نفر از شخصیت های معتمد و صاحب نام سینمای ایران به انتخاب مجمع عمومی خانه سینما، نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یک نفر عضو حقوق دان) آمادگی دارد با رعایت اصول اخلاقی و قید محرمانگی به کلیه گزارش ها و شکوائیه های مطروحه رسیدگی کند و مشورت های حقوقی لازم را هم به رجوع کنندگان ارائه و در صورت لزوم، ارجاع مبحث به محاکم قضایی را هم پیگیری کند.
۲ – شورای صیانت خانه سینما با هماهنگی و همراهی سازمان سینمایی کشور، اجرای احکام صادره را پیگیری می کند.
۳ – هیأت مدیره و شورای صیانت خانه سینما مجدداً بر حمایت و دفاع از حقوق زنان شاغل در صنعت فیلم ایران به نحو مصرانه و مسئولانه اقدام خواهد نمود.
۴ – خانه سینما مسئولیت تهیه کنندگان و کارگردانان ارجمند سینمای ایران در مورد رعایت شأن و منزلت همکاران سینمایی را امری انکارناپذیر دانسته و خواستار دقت و توجه لازم در این خصوص است.
همکاران ارجمند:
گسترش نظام های ارتباطی و توسعه و رشد صنعت فیلم ایران، تقابل جدی با متخلفین از رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای را اجتناب ناپذیر کرده است و تمامی فعالان سینمایی ایران باید توجه داشته باشند که حرمت این خانه بر عهده تک تک اعضای آن است و نباید اجازه دهیم قلیلی رفتارهای ناپسند احتمالی برخی سینماگران به پای کثیری از دست اندرکاران سینمای پر افتخار ایران نوشته شود.


منبع:

1401/01/15
09:54:32
itemprop="bestRating">5
755
تگهای خبر: سازمان , صنعت , فضا , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد