وبلاگ آفتاب

ورود فناوری های نرم و صنایع خلاق به کشاورزی

ورود فناوری های نرم و صنایع خلاق به کشاورزی

وبلاگ آفتاب: کشاورزان و فعالان این صنعت، برای دسترسی به خدمات دیجیتالی به سایت های ایران ساخت طراحی شده توسط متخصصان و فناوران داخلی دسترسی یافتند.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این سایت ها مرجعی هستند برای عرضه خدمات مورد نیاز توسعه کشاورزی دیجیتال در کشور. سایت هایی چون دیبای سبز(مرجع تخصصی عرضه خدمات فضای سبز و فروشگاه آنلاین محصولات کشاورزی)، کافه میوه (پلتفرم عرضه محصولات کشاورزی)، مرکز پژوهش های دانش بنیان فرهیختگان زرنام(برگزاری طرح های آموزشی و پژوهشی در زمینه علوم گندم و ماکارونی)، طرح نویس(پلتفرم عرضه دهنده مشاوره در زمینه سرمایه گذاری و تولید در بخش کشاورزی) و سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور.
1. دیبای سبز
مجموعه دیبای سبز با فروش مایحتاج کشاورزان همچون بذر، کود، ابزار آلات و ادوات کشاورزی به افزایش بهره وری و نوین سازی این صنعت فعالیت دارد و با حذف واسطه بین تولیدکننده و مصرف کننده نهایی، قیمت محصولات و خدمات مورد نیاز کشاورزان را کاهش داده است.
2. کافه میوه
کافه میوه بعنوان اولین هایپر اینترنتی میوه در استان البرز فعالیت خویش را آغازکرد و در زمینه سفارش آنلاین انواع خوراکی های سالم و محصولات کشاورزی و باغی، میوه، صیفی، سبزی، محصولات مخلی، روستایی، سنتی، محصولات کم یاب و ارگانیک، میوه خشک و غیره فعالیت می کند.
3. مرکز پژوهش های دانش بنیان فرهیختگان زرنام
مرکز پژوهش های دانش بنیان فرهیختگان زرنام با هدف گسترش و ترویج علوم و صنایع غذایی، اجرای طرح های آموزشی و پژوهشی و تلاش در جهت شناخت استعدادهای افرد در زمینه صنعت غذا و علوم مرتبط در جامعه علمی کشور، فعالیت خویش را شروع کرد.
این مرکز با نگاهی دانش محور در حوزه تحقیق و پژوهش با حضور در نمایشگاه های تخصصی و هم همایش ها و کنگره ها عملکرد موثری داشته و انتشار کتب تخصصی در زمینه علوم گندم و ماکارونی و همکاری با مراجع علمی و دانشگاه‏ها و همینطور پشتیبانی از آخر نامه‏ های کارشناسی ارشد را در اولویت قرار داده است.
4. طرح نویس
طرح نویس عرضه دهنده خدمات مشاوره در زمینه کشاورزی و سرمایه گذاری است و طرح های مشاوره ای در حوزه گلخانه، قارچ و کمپوست، صنایع غذایی، صنایع تبدیلی، پارک و باغ گردشگری، دامپروری و دامداری، پرندگان و ماکیان و پرورش ماهی همچون طرح های این شرکت است.
5. سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور
سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور هم محصول شرکت پرتوبیتا است مرجعی در حوزه فناوری اطلاعات و صنعت کشاورزی و دام و طیور که پروژه هایی در زمینه مرغ تخکم گذار، جوجه یک روزه و غیره اجرایی کرده است.
منبع:

1400/11/28
19:45:01
itemprop="bestRating">5
669
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد