وبلاگ آفتاب
هادی حجازی فر مطرح كرد؛

پیمان جبلی نبود، موقعیت مهدی ساخته نمی شد

پیمان جبلی نبود، موقعیت مهدی ساخته نمی شد

به گزارش وبلاگ آفتاب هادی حجازی فر درباره سنگ اندازی ها در ساخت سریال عاشورا و نسخه سینمایی آن موقعیت مهدی بیان کرد که در این کشور کار ساده می خواهند و این که صرفاً یادواره برگزار نماییم.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، هادی حجازی فر کارگردان فیلم «موقعیت مهدی» در حاشیه اکران این فیلم در خانه جشنواره درباره ژانر این فیلم و این که فضای آن ضدجنگ بوده است یا خیر؟ اظهار نمود: ما این داعیه را داریم که دفاع کردیم. نباید اثر آزاردهنده باشد به نظرم باید همه چیز کنار هم گفته شود و به تصویر کشیده شود.
وی درباره ساخت اثر درباره شهید باکری اظهار داشت: این علاقه شخصی من بود، این افراد را به خوبی می شناسم، پدرم در این لشکر بوده است، دو عمویم شهید شده اند، آشنایان من در لشکر عاشورا بوده اند، تمام لحظات اضطراب جنگ را در مقام کودک تجربه کرده ام و چون اینها را می شناسیم ناراحت می شوم که به شاعرانگی اینها توجه نمی گردد.
حجازی فر درباره نقش مهدی باکری و چگونگی ایفای آن هم اظهار داشت: تکنیک بازیگری ام توکل بود چون اینقدر کار داشتم که نمی دانستم چه می کنم.
وی درباره یکی از سخنان خود که گفته بود دیگر کاری در حوزه دفاع مقدس نمی سازد و این که چقدر واقعی بوده است، اظهار داشت: آن موضع گیری واقعی بود مگر این که کاری درباره دفاع مقدس بسازم که در آن نه اسلحه باشد نه انفجار.
کارگردان «موقعیت مهدی» درباره ادامه ساخت چنین آثاری خاطرنشان کرد: من برخلاف نقش هایم به شدت احساساتی هستم و می توانم درباره حس هایی که تجربه کرده ام اضطراب هایی که مادرم دیده است، عشقی که بین پدر و مادرم برقرار بود و جنگ سبب دوری ما شد بنویسم و بسازم. من قسم می خورم این آدم ها بیشتر از همه کسانی که زنده ماندند عاشق زندگی بودند.
وی درباره حضور برادرش در نقش حمید باکری خاطرنشان کرد: وحید ما بازیگر تاتر است، سال ها کار می کند من هم تلاش کردم بازیگر شبیه تر پیدا کنم که نشد.
کارگردان سریال «عاشورا» درباره نخستین ساخته خود که کار سختی هم بود اظهار نمود: من به شدت تجربی و کله خرابم و به قلبم رجوع می کنم. امیدوارم راه برای کارهایی از این دست باز شود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره احتمال ممیزی نسخه سریالی آن خاطرنشان کرد: زمانی ما آیتم هایی برای تلویزیون می ساختیم و هر شبکه ای ممیزی خویش را داشت. من اصلاً آدمی نیستم که از کسی تشکر کنم و اتفاقاً خیلی دوست داشتم تشکر کنم از کسانی که کمکمان نکردند چون اسامی شان از آنها که کمک کردند خیلی بیشتر می شد اما حرف درست را باید گفت اگر آقای جبلی پشت کار نبود این فیلم ساخته نمی شد و امیدوارم همین روند را حفظ کند.
وی درباره سنگ اندازی ها هم اظهار داشت: در این کشور دوست دارند کار ساده صورت گیرد و این که بنشینیم یادواره برگزار نماییم. من چون بازیگر بودم از این هم سواستفاده کردم و هر اتفاقی می افتاد مصاحبه می کردم تا کار جلو برود.
حجازی فر درباره رتبه بالای فیلم در ارای مردمی هم اظهار داشت: از اول بحثمان بود که کار را برای مخاطب باید ساخت نه این که من در خلوت خودم آنرا ببینم. اگر کار خوب ساخته شود مردم کمک می کنند.
وی در انتها درباره حساسیت خانواده شهدا نسبت به این آثار به خبرنگار مهر بیان نمود: این یکی از بزرگترین موانع این کارهاست چون نگران هستند و من خیلی ممنونم از احسان باکری و خانم مدرس که کنار ما بودند. من در پروژه های این چنینی بودم و می دانم که این خانواده ها پر از سوءتفاهم هستند به خاطر تجربیاتی که شاید پیش از این داشته اند.

1400/11/18
11:31:56
itemprop="bestRating">5
689
تگهای خبر: بازی , پروژه , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد