وبلاگ آفتاب

رویدادی برای پاسخگویی به چالش های فناورانه صنعت زعفران

رویدادی برای پاسخگویی به چالش های فناورانه صنعت زعفران

وبلاگ آفتاب: رویداد ˮارائه نیازهای فناورانه صنعت زعفرانˮ با هدف پاسخگویی به چالش های فناورانه این صنعت انجام می شود.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، این رویداد به دنبال استفاده از الگوی نوآوری باز و برقراری ارتباط بین نخبگان، فناوران، شرکت های دانش بنیان و سازمان های صنعتی که دارای چالش های فناوری در این عرصه هستند، است. مرکز شرکتها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف حل این چالش ها، مبادرت به برگزاری این رویداد آنلاین در ۸ اسفندماه سال ۱۴۰۰ کرده است.
«پاسخگویی به چالش های فناورانه صنعت زعفران»، «بهره گیری از تخصص نخبگان، دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی»، «حمایت از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان و خلاق»، «به هم رسانی عرضه و تقاضای فناوری در صنعت زعفران و فرآوری آن» و «برگزاری جلسات مذاکره رودررو بعد از ارائه نیازها» مهم ترین اهدافی است که برای این رویداد مدنظر است.
به نقل از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، «فرآوری اولیه زعفران (خشک کردن، بسته بندی، سورت کردن و بوجاری و...)، یکی از محورهای تعیین شده برای این رویداد فناورانه است. همین طور فرآوری ثانویه زعفران (استخراج اسانس، عصاره، مواد مؤثره و روغن های گیاهی و...) که یکی از نیازهای اصلی این صنعت است، در رویداد فناورانه مذکور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
از دیگر محورهای تعیین شده برای این رویداد می توان به «فرآوری نهایی (شامل محصولات بر پایه گیاهی مانند داروهای گیاهی، نوشیدنی گیاهی و صنایع آرایشی و بهداشتی و...)» و «معرفی محصولات با ارزش افزوده بالا در صنعت زعفران» اشاره نمود.
منبع:

1400/11/10
21:51:49
itemprop="bestRating">5
696
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد