وبلاگ آفتاب
در گزارش وبلاگ آفتاب مطرح شد؛

برگزاری نمایشگاه دری در صدف با محوریت حضرت فاطمه زهرا (س)

برگزاری نمایشگاه دری در صدف با محوریت حضرت فاطمه زهرا (س)

اکرم السادات شرق آزادی سرپرست کارگاه خوشنویسی دری در صدف توضیحاتی درباره برگزاری کارگاه یک روزه خوشنویسی و نمایشگاه از این آثار ارائه نمود.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور تعدادی از بانوان هنرمند، کارگاه و نمایشگاه آثار خوشنویسی با عنوان «دری در صدف» در گالری شفق فرهنگسرای خانواده اجرا شد.
در این کارگاه و نمایشگاه بانوان خوشنویس برتر و عضو انجمن خوشنویسان ایران همچون شمس آفاق حسینیان، مرسده گونه، مرضیه شجاعی، فائزه بهبودی و سپیده مبرهن به سرپرستی اکرم السادات شرق آزادی حضور داشتند و آثارشان را پس از کارگاه به نمایش گذاشتند.
همچنین در آثار این نمایشگاه، آثاری با تکنیک های نستعلیق، شکسته نستعلیق، سفیر و کوفی خلق شد که همگی القاب، صفات و تسبیحات حضرت فاطمه زهرا (س) را به رشته تحریر درآوردند.

اکرم السادات شرق آزادی سرپرست کارگاه خوشنویسی «دری در صدف» با اعلان اینکه نمایشگاه آثار خوشنویسی تا یک هفته در گالری شفق برپاست، به خبرنگار مهر اظهار داشت: در روز اول این نمایشگاه گروهی، کارگاهی با شرکت بانوان خوشنویس از شاخه های نستعلیق، شکسته نستعلیق، کوفی، سفیر انجام شد که بازتاب قابل توجهی داشت. از خاصیت های این نمایشگاه متفاوت می توان به کیفیت و تنوع آثار در یک نمایشگاه گروهی اشاره نمود که در آن هنرمندان رشته های مختلف خوشنویسی از انرژی یکدیگر بهره بردند و نمایشگاه را دارای هم افزایی مثال زدنی می کنند.
این هنرمند که خود سال ها مسئولیت گالری شفق را برعهده داشته است و در زمینه های دیگر هنرهای تجسمی همچون مجسمه سازی و نقاشی نیز فعال است، همین طور بیان کرد: شناساندن خط و هویت ایرانی با محوریت گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) همچون اهداف برگزاری کارگاه خوشنویسی «دری در صدف» است.
در بیانیه این نمایشگاه آمده است: «خوشنویسی رازگشایی آرام و عمیق از زیبایی های پنهان و پیچیده کلمات در شبستان خلوت کردن با حروف است. این رمزگشایی در عمق سکوت بهترین تجربه را برای خوشنویس به ارمغان می آورد. این تجربه آنقدر زیبا و یگانه است که با ایجاد معنویت، هم هنرمند را فرهیخته می کند و هم مخاطبان را. هم از این روست که کژتابی و سوءخلق، کمتر به سراغ هنرمند خطاط می آید. خطاط می کوشد با پیچش حروف و هجاها و با دمیدن روح خود بر قلم و مرکب و کاغذ، به معشوق نزدیک و نزدیک تر شود. زیبایی، در این تجربه روحانیتی خواهد داشت که بصورت و معنا، نظر دارد.»

1400/11/07
23:01:23
itemprop="bestRating">5
650
تگهای خبر: نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد