وبلاگ آفتاب
با ارائه چند روش متفاوت؛

نادر مشایخی مدیر یک مدرسه شد

نادر مشایخی مدیر یک مدرسه شد

به گزارش وبلاگ آفتاب نادر مشایخی از آهنگسازان شناخته شده موسیقی کشورمان طی هفته های اخیر مبادرت به راه اندازی یک مدرسه موسیقی با صرف نظر از متدهای غربی در آموزش موسیقی کرده است.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از امور رسانه ای پروژه، مدرسه موسیقی نادر مشایخی آهنگ ساز و رهبر ارکستر شروع به کار کرد. این مدرسه در نظر دارد، صرف نظر از کپی متدهای غربی در آموزش موسیقی، با عنایت به مختصات فرهنگی ایران، نحوه جدیدی از تعلیمِ موسیقی که تمرکزش بر «چگونه آموختن» به جای «چه چیزی آموختن» است را در دستور کار قرار دهد.
در توضیحات تکمیلی این پروژه موسیقایی آمده است:
هنرجویانِ این مدرسه، علاوه بر آموزشِ یکی از واحدهای تخصصی (آهنگسازی، رهبری ارکستر، نوازندگی) امکان شرکت در دوره های ترمیک را هم خواهند داشت. بدین سان هنرجویی که در رشته های تخصصی موسیقی آموزش می بیند، باید در زمینه سلفژ و دیکته، گوش کردن، خواندن، ساز شناسی، آواز جمعی، هم نوازی، هارمونی، کنترپوان و موسیقی معاصر هم آموزش عملی ببیند.
نادر مشایخی که سال ها خود از منتقدانِ سرسخت آموزش موسیقی از هنرستان ها گرفته تا دانشگاه ها و آموزشگاه های آزاد است، بر این باور است که هنرجویان باید در زمینه دریافت، تفسیر و عرضه موسیقایی به شکل عملی آموزش ببینند. دریافت در موسیقی در وهله اول گوش کردن است و این مسئله در آموزش باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد. این مدرسه این امکان را هم فراهم نموده است که هنرجویان فقط در یک واحد درسی ثبت نام کنند اما مساله اصلی این است که دریافتِ مدرکِ نهایی مدرسه ی ما، منوط به گذراندنِ برنامه تحصیلی ترمیک مدرسه است.
این مدرسه، برنامه تحصیلی ترمیک مخصوص به آموزش موسیقی کودکان و نوجوانان را هم دارد. روش تدریس به این گروه سنی با محوریت علوم شناختی، در وهله اول به دقت در گوش کردنِ صداهای دنیای اطراف و موسیقی های مختلف و بعد از آن آشنایی با سازهای مختلف برای انتخاب ساز مناسب برای هر فرد متمرکز است.

1400/11/06
20:49:05
itemprop="bestRating">5
707
تگهای خبر: آموزش , پروژه , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد