وبلاگ آفتاب
مینا جعفرزاده مطرح كرد؛

کار کردن با اکبر عبدی دشوار می باشد

کار کردن با اکبر عبدی دشوار می باشد

مینا جعفرزاده در چهل تیکه از خاطرات این سال ها در بازیگری سریال ها سخن گفت.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، مینا جعفرزاده که در ویژه برنامه «چهل تیکه» و در آستانه میلاد حضرت زهرا (س) و گرامیداشت مقام مادر روی آنتن رفت، اظهار داشت: هر دوره ای به یکی از کارهایم معروف بوده ام. بعضی فکر می کنند فقط مرا به اسم خاله خانم می شناسند ولی اینطور نیست و یک دوره «اخراجی ها» و با دیگر مجموعه ها و کاراکترها می شناسند. وی به حضورش در رادیو اشاره نمود و اظهار داشت: من در رادیو برنامه کودک اجرا می کردم و حوالی ۱۴ یا ۱۵ ساله بودم که وارد بخش برنامه بزرگسالان و نمایش های رادیو شدم. از سال ۱۳۶۷ هم با تلویزیون همکاری دارم و پیش از ازدواجم فعالیتهای من شروع شده بود. این بازیگر درباره زمانیکه تلویزیون نداشتند و همینطور به علت مشغله های کاری نتوانسته کارهایش را به طورکامل ببیند، اضافه کرد: تقریباً ۱۴ یا ۱۵ ساله بودم که تلویزیون آمد، اوایل همسایه ما تلویزیون داشت، بعد خودمان خریدیم. یک تلویزیون کوچک بود که پسرخاله ام از خارج آورد پدرم خرید ببیند چطور است بعدش اجازه بدهد که ما ببینم.
وی درباره تماشای سریال هایش اظهار داشت: حتی یکی از کارهایم را به صورت کامل ندیده ام همیشه درگیر کار بوده ام و در بازپخش ها هم نشده که ببینم. تنها کاری که کامل دیدم تله فیلم «مرثیه ای برای مرتضی» بود که دیدم و خیلی هم دوستش دارم. وی به برنامه «صبح جمعه با شما» در رادیو اشاره نمود که یکی از پایه گذاران آن بوده است و اضافه کرد: ما پس از انقلاب جمع شدیم و برنامه ای برای بامداد جمعه در رادیو راه انداختیم و تا وقتی که بازنشسته شدم در آنجا بودم. اصلاً مرا بعنوان یکی از پایه گذاران این برنامه می شناسند، برنامه رادیویی که خیلی شنونده داشت، البته در «داستان شب»، برنامه خانواده و همینطور برنامه «تقصیر من کارگر بی احتیاط» به کارگردانی ارژنگ امیرفضلی هم حضور داشتم. بازیگر سریال «هتل پیاده رو» بود در نقش خاله اکبر عبدی درباره این مجموعه تلویزیونی بیان نمود: این کار ۱۳ قسمت بود که ما آنرا در ۳۷ روز فیلمبرداری کردیم. یعنی واقعاً وقت حمام رفتن نداشتیم باید کار به آنتن می رسید. یکی از شادمانی هایم این بود که با آقای عبدی کار کردم. واقعاً پدر مرا درآورد! جزو کارهایی است که این بازی را وقتی از خودم دیدم بعید بود که این طوری دربیاید. می گفتم این کار زمین می خورد و عبدی هم زمین می خورد. وی به خاطره ای از اکبر عبدی اشاره نمود و اظهار داشت: اکبر عبدی همیشه زودتر می رسید و زودتر گریم می شد. آن روز دیدم نیست و نیم ساعت هم گذشت اما نیامد. کار باید شروع می شد و پرسیدم چرا آقای عبدی نیامده؟ گفتند آمده است. خانه ای که در آن کار می کردیم ۱۰۰ متری بود و همه جایش را می توانستیم کنترل نماییم. گفتند هست؛ آقای عبدی دیشب گفته دشوار می باشد این راه را بروم خانه، همین جا می خوابم. در خانه جایی برای خوابیدن نبود به همین خاطر رختخواب در حمام انداخته و خوابیده است.
جعفرزاده ضمن اشاره به این که اکبر عبدی تکرار نشدنی است، اظهار داشت: با اکبر عبدی کار کردن خیلی سخت است؛ چون آنقدر می خنداند که دیگر نمی توان کار کرد. عبدی اهل حفظ کردن دیالوگ نبود و کار بداهه زیاد داشت. واقعاً شاید صد سال یا ۲۰۰ سال طول بکشد عبدی به دنیا بیاید. آن قدر هوش بالا، استعداد بی حد و اندازه ای دارد و کارش را درست انجام می دهد. این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در پاسخ به این پرسش که آیا در طولِ دوران بازیگری اش حادثه ای خطرناک برای او به وجود آمده، اظهار داشت: برای همه خاطرات تلخ به وجود آمده است اما خاطره ای دارم از جریانِ فیلمبرداری سریال «تفنگ سرپر» که هر بار به یادم می آید، می ترسم. یک روز سر فیلمبرداری، گریم شده بودم اما هنوز آقای احمدجو کارگردان نیامده بودند. گفتم راه بروم و از دکور بیرون رفتم اما ناخودآگاه ۱۰، ۲۰ سگ ایستاده و در حالِ پارس کردن جلویم دیدم که نمی توانستم نفس بکشم و کاری انجام بدهم. جعفرزاده همینطور به خاطره سوسک ها هم اشاره نمود و اظهار داشت: در سریال «رسم عاشقی» در خانه ای در میدان منیریه بودیم همه چیز روتین پیش می رفت تا به سکانس های حیاط رسیدیم. خانه ای قدیمی بود چراغ ها را وصل کردند؛ لوکیشن روشن شد یک دفعه دیدیم از زیرزمین سوسک ها سرازیر می شوند و قابل کنترل نیست. گفتند کار تعطیل و سمپاشی کردند اما فردایش متوجه شدم چیزهایی در بدن من راه می رود که حس کردم سوسک است. واقعاً نمی دانید چه صحنه بدی بود. من تلاش کردم صدایی از خودم درنیاورم تا کارگردان کات بدهد و به هر طریقی این سکانس تمام شود. وی در پاسخ به این پرسش که چه نقشی را دوست داشته و پیش نیامده است بازی کند، بیان نمود: چند بار گفته ام به من نقش منفی بدهید که نمی دهند. آن قدر تمرین کرده ام که به سادگی می توانم نقش یک پیرزن معتاد را بازی کنم. پیرزنِ معتادی که بقیه را به این کار تشویق کند. نه هیچ کس می نویسد و نه هیچ کس این اعتماد را می کند تا این نقش را به من بسپارد. حتی مریض احوال هم باشم این نقش را بدهند با کمال میل بازی خواهم کرد. این بازیگر پیشکسوت برای مادران جوان هم سفارش ای داشت: به این مادران جوان می گویم که تو را به خدا ازدواج می کنید، بچه دار می شوید مسئول باشید. همین طوری سرسری نگذارید. طوری عمل کنید به چشمانِ شما نگاه کنند به این باور برسند بهشت زیر پای مادران است. «چهل تیکه» سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ها ساعت ۲۱ پخش خواهد شد. تکرار هر برنامه روز بعدش ساعت ۲ بامداد، ساعت ۸ و ساعت ۱۴ از شبکه نسیم پخش می شود.


منبع:

1400/11/04
10:30:47
itemprop="bestRating">5
840
تگهای خبر: بازی , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد