وبلاگ آفتاب

آزمایشگاه نخستینیان برای توسعه فناوری های درمانی بیماری های مغز و شناخت راه اندازی می شود

آزمایشگاه نخستینیان برای توسعه فناوری های درمانی بیماری های مغز و شناخت راه اندازی می شود

به گزارش وبلاگ آفتاب دییر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی از طریق اندازی آزمایشگاه نخستینیان برای توسعه فناوری های درمانی بیماری های مغز و شناخت اطلاع داد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا دکتر مجید نیلی احمد آبادی امروز در مراسم رونمایی از طرح های فناورانه علوم شناختی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران، با اشاره به اینکه برنامه های ستاد علوم شناختی ذیل چند طرح فناورانه تعریف شده است، اضافه کرد: ارتقای سرمایه شناختی جامعه ایرانی، توسعه فناوری های خواندن و نوشتن در مغز و ابزارهای نوین مطالعه مغز، توسعه کاربرد ترکیبی علوم شناختی، هوش مصنوعی و کلان داده ها، توسعه دانش و کاربردهای ترکیب فناوری های سلول های بنیادی و شناختی و توسعه زیر ساخت نیروی انسانی همچون طرح های کلان این ستاد به حساب می آید.
وی با تکیه بر این که خیلی از ابزارهایی که در توسعه آزمایشگاه های تحقیقاتی و بالینی نیاز داریم، از جانب شرکت ها تولید و به بازار عرضه شده است، اظهار نمود: در حوزه توسعه فناوری خواندن و نوشتن مغز علاوه بر ثبت چند پتنت، مدل جدیدی به نام گروه پیشران شامل ۱۱ تیم دانشگاهی و ۲ شرکت در ستاد ایجاد کردیم که توانستند اثبات فناوری را انجام دهند.
نیلی ضمن اشاره به اجرای طرح کلان این ستاد با عنوان توسعه کاربرد ترکیبی علوم شناختی، هوش مصنوعی و کلان داده، اظهار داشت: هدف از این طرح ایجاد ۱۸ تیم شرکتی و دانشگاهی و شتابدهی آنها است.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ابراز امیدواری کرد که این طرح تا شهریورماه سال آینده به محصول برسد.
وی از اجرای دو طرح در حوزه ترکیب فناوری سلول های بنیادی و علوم شناختی اطلاع داد و خاطرنشان کرد: طرح ایجاد مرکز ملی مغز و شناخت با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و راه اندازی آزمایشگاه نخستینیان برای تحقیق و توسعه فناوری های در رابطه با درمان های نوین بیماری های شناختی در دستور کار است.
منبع:

1400/11/03
13:57:39
5.0 / 5
330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد