وبلاگ آفتاب
به همت حوزه هنری

نمایشگاه هنرواره ملی خوشنویسی ایران دل در اردبیل افتتاح شد

نمایشگاه هنرواره ملی خوشنویسی ایران دل در اردبیل افتتاح شد

وبلاگ آفتاب: نمایشگاه اولین هنرواره خوشنویسی ایران دل در بخش خوشنویسی نستعلیق و شکسته نستعلیق در اردبیل افتتاح شد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، در این مراسم که عصر دوشنبه در سالن حوزه هنری اردبیل برگزار شد، رییس حوزه هنری استان اردبیل اظهار نمود: این هنرواره در یک سال اخیر و با محوریت هنر خوشنویسی فراخوان شده تا آثاری از هنرمندان سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شود.
امیر رجبی اشاره کرد: با تاکید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و با محوریت گرامیداشت روز همبستگی آذری های مسلمان جهان ما کوشیدیم از هنرمندان خوشنویسی دعوت نماییم تا آثار خودرا در ۲ بخش شکسته نستعلیق و نستعلیق به دبیرخانه ارسال نمایند که در مجموع ۱۸۰ اثر به این دبیرخانه ارسال شده بود.

وی اظهار داشت: از این تعداد ۷۰ اثر برای بخش نمایشگاهی برگزیده شد که امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، مدیران فرهنگی و هنرمندان شاهد افتتاح این نمایشگاه در زمینه هنری هستیم.
رئیس حوزه هنری استان اردبیل اضافه کرد: از بین آثار ارسال شده ۳ اثر خوشنویسی نستعلیق، ۳ اثر منتخب نستعلیق شکسته و ۳ اثر ترکیبی و تلفیقی بعنوان آثار منتخب عرضه شدند که در روز ۲۱ اسفند روز بزرگداشت نظامی گنجوی از این هنرمندان در سطح ملی تجلیل خواهد شد.
رجبی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: امسال با تاکید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل برنامه های گرامیداشت روز ۱۹ ژانویه بعنوان روز جهانی همبستگی آذری های مسلمان جهان با تنوع خاص برگزار می گردد که فردا نیز مقرر است نشست تخصصی نقش هویت شیعی در همبستگی آذری های مسلمان جهان در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و روز چهارشنبه نیز مراسم بزرگداشت روز آذری های مسلمان جهان با حضور فرهیختگان کشوری و استانی در سالن خطایی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی انجام خواهد شد.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل افزود: امیدواریم در قالب این نمایشگاه ها در سال های آتی بتوانیم آثار بیشتری را از هنرمندان دریافت کرده و در معرض دید قرار دهیم.
به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، در نمایشگاه برگزار شده در قالب هنرواره ملی خوشنویسی ایران دل در بخش های خوشنویسی نستعلیق و نستعلیق شکسته بیش از ۷۰ اثر به معرض نمایش گذاشته شده که علاقه مندان می توانند تا روز چهارشنبه از این نمایشگاه دیدن کنند.


منبع:

1400/10/27
22:28:51
itemprop="bestRating">5
831
تگهای خبر: جهان , دانشگاه , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد