وبلاگ آفتاب

ایجاد بیشتر از ۲۰۰ استارت آپ داخلی توسط کارآفرینان ایرانی خارج از کشور

ایجاد بیشتر از ۲۰۰ استارت آپ داخلی توسط کارآفرینان ایرانی خارج از کشور

به گزارش وبلاگ آفتاب تا کنون بیشتر از ۲۰۰ استارت آپ توسط کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در ایران راه اندازی شده که برای ۲۴۰۰ نفر از دانش آموختگان داخلی فرصت شغلی بوجود آورده است.


ظرفیت کارآفرینان ایرانی خارج از کشور جذب شد و بیشتر از ۲۰۰ استارتاپ شکل گرفت
به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، سامانه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور که پلتفرمی جهت استفاده از ظرفیت علمی و حرفه ای متخصصان ایرانی خارج از کشور در مراکز علمی، فناوری و صنعتی کشور است، نقشی مؤثر در شکل گیری این استارت آپ ها دارد.
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ایجاد این سامانه به دنبال راهکاری است تا در چارچوب پشتیبانی از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه اندازی کسب و کارهای فناورانه، اشتغال در شرکتهای فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط مؤثر متخصص و مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور یاری کند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، بر همین مبنا و ذیل این سامانه، تابحال بیشتر از ۲۴۰۰ نفر از کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و صنعتی داخل کشور همکاری و ایران را در راه توسعه علمی و فناورانه یاری کرده اند. این برنامه از متقاضیان با عرضه خدماتی مانند راه اندازی شرکتهای دانش بنیان، جذب هیات علمی، نظام وظیفه، فعالیتهای فناورانه و غیره حمایت می کند.1400/10/16
19:34:58
itemprop="bestRating">5
480
تگهای خبر: پروژه , تحقیقات , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد