وبلاگ آفتاب

زمان ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه شریف امروز آخر می یابد

زمان ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه شریف امروز آخر می یابد

به گزارش وبلاگ آفتاب با بیان دانشگاه صنعتی شریف، مهلت ثبت نام برای دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ از میان دانشجویان ممتاز، امروز ۳۰ آذر ۱۴۰۰ آخر می پذیرد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دانشگاه صنعتی شریف بر مبنای آیین نامه "پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد" وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از میان دانشجویان کارشناسی ورودی نیمسال اول ۱۳۹۷ که در ۸ نیمسال فارغ التحصیل می شوند، دانشجویان کارشناسی ورودی ۹۸ که در شش نیمسال فارغ التحصیل می شوند و همینطور دانشجویان دو رشته ای ورودی ۱۳۹۶ که در ۱۰ نیمسال فارغ التحصیل می شوند، تعداد محدودی دانشجو بدون آزمون جهت ورود به دوره های کارشناسی ارشد این دانشگاه می پذیرد.
بنا بر تاکید معاونت آموزش دانشگاه صنعتی شریف، پذیرش نهایی این متقاضیان منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود و متقاضیان باید تا آخر امروز ۳۰ آذر درخواست خویش را به صورت الکترونیکی به همراه مدارک لازم از راه اتصال به درگاه https: //admission.edu.sharif.edu ارسال کنند.
حداقل شرایط لازم جهت عرضه درخواست، گذراندن حداقل سه چهارم از واحدهای دوره کارشناسی تا پیش از شروع نیمسال هفتم تحصیلی (انتهای تابستان ۹۹ برای ورودی های دو رشته ای ۱۳۹۶ و تابستان ۱۴۰۰ برای ورودی های ۱۳۹۷) اعلام شده است.
به علت انتشار کرونا و با موافقت وزارت عتف، حداقل واحد گذرانده شده برای ورودی های ۱۳۹۶ تا ۴ واحد قابل کاهش است به شرطی که این دانشجویان در نیمسال دوم ۱۳۹۹-۱۴۰۰ به این میزان واحد حذف شده در کارنامه داشته باشند.
از دیگر شرایط پذیرش این است که دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف باید جزء ۲۵درصد نخست ورودی های کارشناسی رشته مربوطه باشند و دانشجویان با رتبه های۱ تا ۵ رشته تحصیلی (و نه گرایش) یا معدل بالای ۱۸ (به شرط قرارگیری جزء ۱۵ درصد برتر هم ورودی ها و هم رشته ای ها در دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه شیراز، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تبریز، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه صنعت نفت (رشته مهندسی نفت)، دانشگاه اصفهان (رشته های علوم پایه)، دانشگاه علامه طباطبایی (رشته های اقتصاد و مدیریت) و ۸ درصد برتر در رشته تحصیلی (نه در گرایش) تا حداکثر ۳ نفر از سایر دانشگاه های کشور پذیرش خواهند شد. البته، پرونده این داوطلبان صرفا در صورت وجود گواهی رتبه بررسی خواهد شد.
همچنین، این داوطلبان باید تحصیلات کارشناسی خویش را تا پیش از شروع سال تحصیلی ۱۴۰۱ -۱۴۰۲ به اتمام رسانده باشند.
در اطلاعیه دانشگاه صنعتی شریف در زمینه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون آمده است که مدارک دوره های مجازی، نیمه حضوری، غیرحضوری، نوبت دوم بدون آزمون، علمی کاربردی، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد، برای ورود بدون آزمون، مورد پذیرش نخواهد بود و درخواست متقاضیان فقط برای ورود به یک رشته تحصیلی بررسی خواهد شد؛ در صورت ارسال درخواست برای بیشتر از یک رشته هر دو درخواست لغو خواهد شد.
دانشجویان رشته های مهندسی مکانیک و مهندسی دریا میتوانند برای کارشناسی ارشد مهندسی دریا داوطلب شوند. همینطور دانشجویان رشته مهندسی مکانیک میتوانند برای کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا هم درخواست ارائه نمایند.
پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی انرژی و مهندسی هسته ای هم فقط از میان دانش آموختگان کارشناسی مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و فیزیک خواهد بود.
مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام این افراد شامل عرضه کارنامه تحصیلی (ریزنمرات تا آخرترم ۶)، سوابق علمی پژوهشی مندرج در فرم درخواست(در صورت وجود سوابق)و پرداخت مبلغ ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به صورت الکترونیکی در سامانه دریافت پرونده است.
به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، مدت زمان ثبت نام متقاضیان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه صنعتی شریف در ابتدا تا ۲۰ آذر ماه تعیین شده بود، اما این دانشگاه با عنایت به درخواست مکرر متقاضیان، مدت زمان را تا ۳۰ آذر تمدید کرد.
منبع:

1400/09/30
22:14:18
itemprop="bestRating">5
724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد