وبلاگ آفتاب

طراحی سیستم مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار با حمایت صندوق نوآوری

طراحی سیستم مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار با حمایت صندوق نوآوری

یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به طراحی «سیستم مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار» در کشور شد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، وحید امجدی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد فعالیت این شرکت اظهار داشت: شرکت ما که از سال ۹۷ فعالیت خودرا شروع کرده، تمرکز خودرا بر هوشمندسازی مبتنی بر تکنولوژی اینترنت اشیاء گذاشته است.
وی به محصول دانش بنیان این شرکت با عنوان «سیستم مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار» اشاره نمود و اضافه کرد: این محصول که بصورت نرم افزاری و سخت افزاری طراحی و تولید شده است، در زمینه فناوری اینترنت اشیاء تعریف می شود و محل کاربرد آن در بخش کشاورزی و مجموعه زنبورداری است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه این محصول برای حفاظت از جمعیت کندوهای زنبور عسل در مقابل تلفات بیماریها، تلفات آفت های مختلف و سرمای زمستان تولید شده است، اشاره کرد: کارکرد اصلی این محصول جمع آوری اطلاعات، کنترل دما و رطوبت داخل کندو است و بر روی همه کندوهای رایج و استانداردی که وجود دارد قابل نصب بوده و از اپلیکیشن اندروید نیز برخوردارست.
امجدی به وجود اتوماسیون تغذیه در داخل کندوهای زنبور اشاره نمود و اظهار داشت: این اتوماسیون در داخل کندو بطور اتوماتیک کار سرمایش و گرمایش را انجام می دهد.
ایشان سپس با اشاره به این که زنبورها همیشه با آفت مواجهند، اظهار داشت: ما در محصول خود از سیستم گرمایش بیوترمال بدون استفاده از داروهای شیمیایی جهت مبارزه با آفت ها استفاده می نماییم چونکه استفاده از داروهای شیمیایی، زنبوردار را از سیستم تولید، حذف خواهدنمود.
امجدی به تسهیلات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری برای طراحی سیستم «مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار» اشاره نمود و اضافه کرد: در مرحله اول تولید این محصول، تسهیلات نمونه سازی را از صندوق نوآوری دریافت کرده ایم که به تولید و تکمیل زیرساخت های شرکت ما کمک کرد.
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در آخر تصریح کرد: زنبورداران با بهره گیری از تسهیلات لیزینگ صندوق نوآوری می توانند تا ۷۰ درصد مبلغ خرید «مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار» را از این صندوق دریافت نمایند.
1400/09/26
20:19:26
itemprop="bestRating">5
773
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد