وبلاگ آفتاب

شروع همکاریهای مشترک ایران و فیلیپین در حوزه فناوری نانو در کشاورزی

شروع همکاریهای مشترک ایران و فیلیپین در حوزه فناوری نانو در کشاورزی

وبلاگ آفتاب: سمپوزیوم بین المللی مجازی ایران و فیلیپین در حوزه فناوری نانو در کشاورزی با همکاری مشترک پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و شورای تحقیق و توسعه کشاورزی و آبزیان و منابع طبیعی فیلیپین(DOST-PCAARRD) با هدف شروع همکاریهای علمی مشترک بین ایران و فیلیپین درحال برگزاری است.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، سمپوزیوم بین المللی دو روزه ایران و فیلیپین در حوزه فناوری نانو در کشاورزی با هدف توسعه همکاریهای علمی دو کشور در این عرصه از بامداد پنچشنبه شروع شد.
سخنرانان ویژه مراسم افتتاحیه این سمپوزیوم مجازی، دکتر مجتبی خیام نکویی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، دکتر صابر گلکاری، رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، دکتر منظور حسین سومرو، رئیس بنیاد علم کشورهای اکو و تعدادی از مسئولان علمی فیلیپین همچون دکتر رینالدو وی. ابورا، مدیر اجرائی شورای تحقیق و توسعه کشاورزی، آبزیان و منابع طبیعی و دکتر فرمانتو تی. دلاپنا، دبیر دپارتمان علوم و فناوری (DOST) فیلیپین بودند.
طی دو روز برگزاری این سمپوزیوم، ۲۹ تن از پژوهشگران حوزه نانوفناوری کشاورزی از مراکز پژوهشی و دانشگاه های ایران و فیلیپین تازه ترین دستاوردها و یافته های علمی در این عرصه را ارائه می کنند.
سمپوزیوم بین المللی مجازی ایران و فیلیپین در حوزه فناوری نانو در کشاورزی با همکاری مشترک پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و شورای تحقیق و توسعه کشاورزی، آبزیان و منابع طبیعی فیلیپین(DOST-PCAARRD) با هدف شروع همکاریهای علمی مشترک بین ایران و فیلیپین در حوزه فناوری نانو در کشاورزی و ترسیم افق هایی جدید برای همکاریهای علمی، تحقیقاتی و ترویجی در زمینه هایی نظیر مطالعه و تبادل اطلاعات علمی و فناوری، تعامل مؤثر بین بخش های دولتی و خصوصی فعال در این عرصه، فراهم کردن بستری مناسب برای معرفی بنگاه های کوچک، متوسط(SMEs) و شرکت های دانش بنیان فعال در این عرصه در ایران و فیلیپین درحال برگزاری است.
ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی و همین طور وزارت علوم و فناوری فیلیپین از حامیان این سمپوزیوم مشترک هستند.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، علاقمندان به شرکت در این سمپوزیوم می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به تارنمای سمپوزیوم به آدرس http: //ipvsan.ir/ مراجعه کنند.
منبع:

1400/08/28
13:52:16
itemprop="bestRating">5
846
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد