وبلاگ آفتاب
در گزارش وبلاگ آفتاب مطرح شد؛

اشتیاق مخاطب من را به گفتگو با او دعوت می کند

اشتیاق مخاطب من را به گفتگو با او دعوت می کند

وبلاگ آفتاب: معراج گل زاده هنرمند طراح و نقاش معتقد می باشد نمایشگاه نطفه تاریک با تمرکز بر موضوع تاریکی به مسائل اجتماعی می پردازد و در عین حال بازتابی از افکار و رمزهای هنرمند است.معراج گل زاده هنرمند حاضر در نمایشگاه «نطفه تاریک» که این روزها در گالری بهار خانه هنرمندان ایران درحال برگزاری است، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برخی خاصیت های آثارش در این گالری بیان کرد: من ۴۴ سال دارم اما سن واقعی ام ۳ سال است! تمام آثار حاضر در این نمایشگاه گویی پس از این سه سال رخ داده اند. سالهای پیش از آن نیز نقطه های تاریک زندگی ام هستند که بیرون ریزی شده اند اما در عین حال درون گرا نیز هستم و نمی خواستم کاملاً آشکارا و واضح فریاد بزنم که هدفم از خلق یک اثر چه بوده است.
وی اظهار داشت: بدین جهت تعدادی از این آثار به موضوعات اجتماعی مربوط هستند و بخش دیگر بازتابی از افکار من هستند که مخاطبان می توانند از آن برداشت خاص خودرا هم داشته باشند. بخش دیگری هم شامل رمزهای من است و اگر در مخاطب اشتیاقی برای آگاهی از آنها ببینم یا پرسشی داشته باشد برایش توضیح خواهم داد و به گفتگو خواهیم نشست. در حقیقت در خیلی از آثار خودم را طراحی نموده ام و در بعضی دیگر این افکارم هستند که روی تابلو نقش بسته اند.
این هنرمند با اشاره به سابقه خود در هنرهای تجسمی عنوان کرد: من از کودکی نقاشی می کردم و پدرم استادم بود و هنوز هم از او بسیار می آموزم. در مقطع طولانی از زندگی ام از هنر و نقاشی فاصله گرفتم اما پس از این سه سال با مجسمه و نقاشی و کارهای حجم باردیگر هنر را شروع کردم.

وی با اشاره به این که نمایشگاه «نطفه تاریک» شامل آثار طراحی هایش است، بیان کرد: می خواستم تمرکز بیشتری بر موضوع «تاریکی» داشته باشم و در این کارها اهتمام کردم حرفم را با رنگ های عمده سیاه و سفید منتقل کنم. این نخستین تجربه نمایشگاهی من در خانه هنرمندان ایران است که حمایت خوبی هم از طرف مجموعه در هماهنگی ها و انتخاب ها صورت گرفت و باید تشکر کنم.
گل زاده با اشاره به ترجیحش برای برگزاری نمایشگاه های انفرادی نسبت به نمایشگاه های گروهی اظهار داشت: از یک جایی به بعد احساس کردم کار گروهی جوابگوی اهدافم برای نمایش مجموعه هایی که داشتم، نیست بااینکه قبلاً تجربه های خوبی از حضور در نمایشگاه های گروهی نیز داشته ام اما بیش از یک سال است که ترجیح می دهم نمایشگاه های انفرادی برگزار کنم.
علاقمندان می توانند آثار حاضر در نمایشگاه طراحی های «نطفه تاریک» شامل آثار معراج گل زاده را تا ۲۴ آبان هر روزه (به جز شنبه ها) از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در خانه هنرمندان ایران تماشا کنند.


منبع:

1400/08/22
10:52:10
itemprop="bestRating">5
673
تگهای خبر: نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد