وبلاگ آفتاب
معاون علوم، مهندسی و كشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام كرد

واکسیناسیون دانشجویان برای حضور در امتحانات الزامی است

واکسیناسیون دانشجویان برای حضور در امتحانات الزامی است

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری کلاس های با کمتر از ۳۰ دانشجو به صورت حضوری اطلاع داد و اظهار داشت: واکسیناسیون برای حضور در کلاس ها و امتحان الزامی است.


جواد علمایی در گفتگو با ایسنا، با بیان این که کلاس های عملی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از اول انتشار کرونا به صورت عملی برگزار می شود، اظهار نمود: در دوران شیوع ویروس کرونا، نحوه برگزاری کلاس های عملی دانشگاه آزاد به این نحو بود که اگر شرایط یک شهر، قرمز بود، برگزاری حضوری کلاس متوقف می شد و ما در این شرایط، کلاس ها را به صورت مجازی برگزار کردیم. ولی از زمانی که وضعیت کرونایی یک شهر از قرمز و نارنجی به زرد و آبی بهبود پیدا کرد، کلاس عملی به صورت حضوری برگزار شده است و هم اکنون هم به صورت حضوری برگزار می گردد.
وی ضمن اشاره به شرایط دانشجویان درحال فارغ التحصیلی در مناطق قرمز کرونایی، افزود: در این مناطق، کلاس های عملی دانشجویانی که در شرف فارغ التحصیلی بودند را در کلاس های ۵ نفره و با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار کردیم و آزمایشات این دانشجویان به صورت فشرده برگزار گردید. بعنوان مثال، یک گروه ۴ یا ۵ نفره، طی ۳ روز از بامداد تا شب آزمایشات عملی خویش را انجام می دادند و بعد از اتمام کار این گروه دانشجویی، یک گروه دیگر کار خویش را در آزمایشگاه آغاز میکردند.
معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اضافه کرد: در آزمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی که وسعت هم دارند، میزهای آزمایشگاهی با فاصله از کنار هم قرار داشتند و از آنجائیکه تعداد دانشجویان هم کم است، پروتکلهای بهداشتی به خوبی رعایت می شود. البته بعد از اتمام کار یگ گروه، پیش از ورود یک گروه دیگر، ضدعفونی های لازم انجام می شود.
علمایی ضمن اشاره به برگزاری حضوری کلاس های درسی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در شهرهای آبی، کلاس های بالای ۳۰ نفر به صورت مجازی باقی می ماند و کلاس های زیر ۳۰ نفر با رعایت پروتکلهای بهداشتی به صورت حضوری برگزار می شود. تعیین ۳۰ نفر هم بر مبنای برآوردهایی است که با عنایت به محیط کلاس ها و نظر به رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت گرفته است.
وی با تکیه بر این که برای حضور فیزیکی در کلاس های دانشگاه عرضه کارت واکسیناسیون برای دانشجویان و اساتید الزامی است، اظهار داشت: اگر دانشجویی کارت واکسیناسیون ندارد، می تواند در کلاس حضور پیدا نکند اما باید بداند که امتحانش را باید به صورت حضوری عرضه نماید و واکسیناسیون برای حضور در امتحانات الزامی است. چون که برگزاری امتحانات ترم جاری به صورت حضوری است.
معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد در این رابطه خاطرنشان کرد: دانشجویی که واکسن نزده باشد، فقط می تواند در امتحان آخر ترم شرکت نماید و نمی تواند در کلاس ها شرکت نماید. البته برای حضور در امتحان هم باید واکسن خویش را تزریق کرده باشد، وگرنه امکان حضور در امتحان را هم ندارد.
وی اظهار داشت: حداکثر کاری که دانشگاه آزاد در برابر دانشجویان واکسن نزده می تواند انجام دهد، این است که این دانشجویان حذف واحد نمی شوند. چونکه از لحاظ قانونی، اگر غیبت دانشجویی از ۳ جلسه بیشتر شود، حذف واحد می شود اما به علت مسائل کرونایی، دانشجویان را حذف واحد نمی نماییم.1400/08/21
13:09:32
itemprop="bestRating">5
488
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد