وبلاگ آفتاب
رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد

اعطای وام به ۲۰هزار دستیار و دانشجوی دکتری تخصصی تا آخر سال تحصیلی

اعطای وام به ۲۰هزار دستیار و دانشجوی دکتری تخصصی تا آخر سال تحصیلی

به گزارش وبلاگ آفتاب رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از اعطای وام به 20هزار دستیار و دکترای تخصصی تا آخر سال تحصیلی آگاهی داد و اظهار داشت: کمک هزینه بیماری دانشجویان به 10 میلیون افزایش پیدا کرد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، مهندس بهروز رحیمی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در دومین روز نشست مجمع دبیران دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی اظهار داشت: خوشحال هستم که در جمع شما دبیران شوراهای صنفی هستم، شما افرادی که با روحیه مطالبه گری خود، به دنبال پیگیری مطالبات دانشجویان هستید. باید قدر خودرا بدانید چونکه انسان هایی دغدغه مند هستید و یقین دارم با همین روحیه ای که در شما می بینم و با توان، ظرفیت و هم افزایی که در یکایک شما به خوبی مشهود است، می توان در راه تحول، سازندگی و توسعه گام برداشت.
وی اظهار داشت: ایشان دلشان، زبانشان و قلب شان برای شما طپید و تلاش ها و زحمات زیادی در معاونت فرهنگی و دانشجویی برای شما انجام دادند که تعدادی از آنها تحقق یافت و برخی نیز درحال پیگیری است و یقین می دانم در ادامه راه دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بتواند در راه پیگیری و احقاق حقوق، مطالبات و خواسته های صنفی شما گام های سازنده ای بردارند.
رحیمی اظهار داشت: این که شما انسانی دغدغه مند ومسؤولیت پذیر هستید برای ما خیلی باارزش است. خوشحال هستم که از بین همه نخبگان دانشجویی، شما عزیزان باوجود مشغله کاری و زندگی خود، دلسوزانه دنبال حل مشکلات و مطالبات صنفی و معیشتی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی هستید و تحسین برانگیز است که شما عزیزان دغدغه دیگر دانشجویان را نیز دارید و برای رفع مشکلات آنها، وقت و انرژی می گذارید و گاهی شاید حرف های سنگین و تخلی هم بشنوید اما همین که انسانی دغدغه مند، هستید، این خود باارزش است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تاریخچه فعالیت صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت پرداخت و اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت یک هدف کلی دارد و باید برای گسترش زیرساخت های رفاهی دانشجویان به ویژه دانشجویان بی بضاعت تلاش کند. ارکان صندوق رفاه دانشجویان شامل هیات امنا است که این هیأت امنا شامل وزیر بهداشت، وزیر اقتصاد و دارایی، رییس سازمان برنامه وبودجه، معاون وقت فرهنگی و دانشجویی و رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت است و همه موضوعات صندوق شامل امور اداری، مالی و اجرائی باید در هیأت امنا مصوب شود تا پس از تصویب، شکل قانونی به خود بگیرد و به مرحله اجراء درآید و مصوبات حتما باید با ابلاغ مقام عالی وزارت باشد.
رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با پیگیری ها و مذاکراتی که طی یک سال قبل انجام شد تصمیماتی اتخاذ و تفاهم نامه هایی منعقد شد که در نتیجه آن شرایط رفاهی برای این دانشجویان تا حدودی بهبود یافت و یک سبد رفاهی حاوی وام ویژه دستیاری و دکتری تخصصی، بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و پایه خدمات درمانی نیز برای آنها در نظر گرفته شد.
رحیمی اضافه کرد: ارائه وام به دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی از شروع سال ۹۹ برای نخستین بار در صندوق رفاه عملیاتی شد و در سال قبل به بالای ۱۰ هزار دانشجوی متقاضی، تسهیلات اعطا شد.
وی اظهار داشت: یکی از برنامه های ما پوشش کامل جمعیت بیش از ۲۰ هزار نفری دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی (Ph.D) تا آخر سال تحصیلی ۱۴۰۱ است تا هر دانشجویی که متقاضی دریافت این وام است بتواند آنرا دریافت کند. منابع این وام نیز در قالب همکاری مشارکتی با یکی از بانکهای کشور تامین می شود.
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت همین طور بیمه تامین اجتماعی را از دیگر خدمات جدید صندوق رفاه برای دستیاران عنوان نمود و اظهار داشت: دوره دستیاری یکی از سخت ترین دوره های تحصیلی است و بطور معمول این دانشجویان در مقایسه با سایر دانشجویان از نظر وضعیت معیشتی اوضاع نامناسب تری دارند.
وی اظهار داشت: اغلب دانشجویان دستیاری در وضعیت سنی تأهل قرار دارند و اجازه و فرصت کار در بخش خصوصی را نیز ندارند. در صندوق رفاه برای آنها پوشش بیمه تامین اجتماعی را در نظر گرفتیم و همه دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی در صورت ثبت درخواست، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.
رحیمی اضافه کرد: همین طور بیمه تکمیلی نیز جزو برنامه ها و اهداف اصلی ما برای دستیاران است و در حال پیگیری این مساله هستیم و منابع لازم برای تحقق آن نیز در حال آماده سازی است و درحال مذاکره و قرارداد با شرکت های بیمه ای هستیم. بیمه تکمیلی هزینه های سرپایی، خدمات نازایی، زایمان، دندانپزشکی و... را پوشش می دهد و باتوجه به این که بیمه تکمیلی روی بیمه پایه سوار است، ابتدا دانشجویان باید به دنبال پوشش بیمه پایه خود باشند چه بیمه خدمات درمانی و چه بیمه تامین اجتماعی، که البته طی هفته های آتی، موضوع بیمه پایه مرتفع خواهد شد و افرادی که هنوز بیمه پایه ندارند می توانند یا بیمه خدمات درمانی و یا تامین اجتماعی را انتخاب کنند.
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اظهار داشت: اگر خدایی نکرده دستیاری به بیماری سختی مبتلا شد ما کمک هزینه ای برای وی در نظر گرفته ایم، این هزینه قبلا مبلغش سه میلیون تومان بود اما حالا به ۱۰ میلیون تومان رسیده است و این طور نیست که بیمار برای تامین هزینه های درمانش از وام استفاده نماید بلکه کمک هزینه ای به وی اعطاء خواهد شد تا نسبت به درمانش اقدام گردد.
وی با اشاره به این که مبلغ وام ضروری از مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۵۰۰ و تا سه میلیون تومان رسیده است، اظهار نمود: در طول سال تحصیلی ما بین سه تا پنج بار این وام ضروری را به واجدان شرایط اعطاء می نماییم و به هر حال این حداکثر توانی است که باتوجه به منابع موجود، می توانیم از آن استفاده نمائیم.
رحیمی اشاره کرد: میزان کل وامی که صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در سال ۹۸ پرداخت کرده است ۱۱۴ میلیارد تومان بوده اما این رقم هم اکنون به بالای ۶۳۰ میلیارد تومان رسیده است.
به گزارش مفدا، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در آخر اظهار نمود: تلاش خواهیم کرد در حد ظرفیت های موجود، از امکانات مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی خزرآباد برای مسائل رفاهی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی و خانواده های آنان استفاده نمائیم.
منبع:

1400/07/29
22:33:43
itemprop="bestRating">5
1047
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , درمان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد