وبلاگ آفتاب

رویدادی برای رفع چالش های صنعت معدن با حضور دانش بنیان ها

رویدادی برای رفع چالش های صنعت معدن با حضور دانش بنیان ها

وبلاگ آفتاب: رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه معدن و صنایع معدنی بمنظور استفاده از توان دانش بنیان ها برای رفع چالش های این حوزه انجام می شود.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه معدن و صنایع معدنی، ۱۹ مهر ماه جاری از طرف مرکز موسسات و شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می گردد تا استفاده از الگوی نوآوری باز برقراری ارتباط میان صاحبان ایده، نخبگان، فناوران، شرکت های دانش بنیان و سازمان های صنعتی سرعت گیرد.
مدیریت آب و انرژی در بخش معدن و صنایع معدنی، تکنولوژی های جدید در معدن، تحول دیجیتال و هوشمندسازی صنایع معدنی، ساخت و تعمیر قطعات و ماشین آلات معدنی، روش های نوین اکتشافات عمیق، حفاری و اکتشاف، استخراج و فرآوری عناصر نادر و خاص محورهای این رویداد است.
این رویداد بستری برای پاسخگویی به چالش های فناورانه در زمینه معدن و صنایع معدنی فراهم می آورد تا از تخصص نخبگان، دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی دراین زمینه استفاده گردد.
همین طور پشتیبانی از کسب و کارهای نوپا و شرکت های دانش بنیان و فناور فعال در این عرصه نیز از رویکرد های این حوزه است. به هم رسانی عرضه و تقاضای فناوری در صنایع معدنی نیز از دیگر اقداماتی است که با برگزاری این رویداد رخ می دهد.
برگزاری این رویداد می تواند برای صنایع مختلف همچون تولید کننده های محصولات و فرآورده های معدنی، تولید کننده محصولات و فرآورده های شیمیایی، تولیدکنندگان فرآورده های پلیمری و ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته کاربردی باشد.
به نقل از معاونت علمی، این رویداد در ادامه سلسله رویدادهای ارتقای تاب آوری و رقابت پذیری زنجیره های ارزش برگزار می گردد.
منبع:

1400/07/11
10:02:25
itemprop="bestRating">5
957
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد