وبلاگ آفتاب

مخاطرات تالاب انزلی مبحث این هفته مستند تنهایی

مخاطرات تالاب انزلی مبحث این هفته مستند تنهایی

صدای پای آب عنوان قسمت جدید مستند تنهایی است که امشب جمعه ۲۶ شهریور روی آنتن شبکه یک می رود.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از روابط عمومی برنامه، «صدای پای آب» عنوان قسمت جدید مستند «تنهایی» است که قسمت اول آن با مبحث مخاطرات تالاب انزلی، سد لاسک و پیگیری پرونده قضایی بایوجیمی امشب جمعه ۲۶ شهریور ساعت ۲۳: ۱۵ از شبکه یک پخش می شود. همینطور برنامه تحلیلی استودیویی «درنگ تنهایی» هم به کارگردانی سعید نبی و مریم خدیوی بروجنی بلافاصله ساعت ۲۳: ۴۵ روی آنتن می رود.
تالاب انزلی این روزها با مشکلات بزرگی همچون آتشسوزی، ورود فاضلاب شهری و انسانی و صنعتی و بیمارستانی، روسوبات آلی و پرونده قضایی بایوجیمی که از احتمال بالای سرطان زا بودن آن اطلاع داده اند، دست و پنجه نرم می کند و مجموعه مستند «تنهایی» و «درنگ تنهایی» این هفته به تحلیل صریح این موضوعات خواهد پرداخت.
در این برنامه از اسناد مکتوب و قضایی این پرونده توسط دادستان سابق انزلی و معاون قضایی استان گیلان پرده برداری خواهد شد که دادستان کل درباره پرونده بایوجیمی اخیراً اشاره کرده بود: سازمان محیط زیست بداند قوه قضاییه قاطعانه در پروژه بایوجمی خواهد ایستاد.
مهمانان برنامه «درنگ تنهایی» که ساعت ۲۳: ۴۵ جمعه این هفته از شبکه یک پخش خواهد شد، سید رحمان سیدزاه دادستان سابق انزلی و معاون قضایی استان گیلان، مسعود باقرزاده کریمی رئیس حوزه آبریز دریاچه ارومیه و مدیرکل سابق دفتر تالاب های سازمان محیط زیست و سعید نبی کارگردان و تهیه کننده مجموعه مستند تنهایی هستند.
اجرای «درنگ تنهایی» را عبدالرضا امیر احمدی بر عهده دارد.
تولید مجموعه قصه محور مستند ۱۴ قسمتی از سال ۱۳۹۵ شروع شده و تا ۱۴۰۰ به طول انجامید.
فیلم برداری این مجموعه در پنج استان خوزستان، گلستان، مازندران، گیلان و تهران در چهار فصل صورت گرفته است.
ریزگرد، آب و خشکسالی، تالاب های شادگان و هورالعظیم، شکارچی، محیط بان، جنگلبان، جنگل نشین، آلودگی هوا و… از موضوعات این مجموعه مستند هستند و فیلم نامه هر قسمت این مجموعه به صورت مستقل تهیه شده است.


منبع:

1400/06/26
13:33:25
itemprop="bestRating">5
1041
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد