وبلاگ آفتاب

شروع انتخاب رشته مجازین ارشد از امروز

شروع انتخاب رشته مجازین ارشد از امروز

داوطلبان مجاز اعلام شده در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از امروز چهارشنبه می توانند نسبت به انتخاب رشته مورد نظر خود اقدام نمایند.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، نتایج و کارنامه اولیه داوطلبان آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته و آن دسته از افرادی که برمبنای محتوای کارنامه مذکور مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی در این آزمون شده اند، لازم است بر طبق مفاد این اطلاعیه نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (شماره ۲) و همین طور تکمیل فرم انتخاب رشته های اینترنتی خود در موعد مقرر اقدام نمایند.
سازمان سنجش آموزش کشور به متقاضیان مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی سفارش کرده ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) اقدام نموده و باتوجه به نتیجه اعلام شده در کارنامه اعلام نتایج اولیه، کدرشته محل های مورد نظر خودرا استخراج و به ترتیب علاقه مرتب نموده و بعد از آن در فرم پیش نویس درج نمایند و بعد از اطمینان از صحت رشته محل های انتخابی خود، از امروز چهارشنبه مورخ ۱۰ شهریور تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۱۳ شهریور، با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در آخر ثبت نام اولیه بوسیله سیستم به متقاضی داده شده است، نسبت به ثبت کد رشته محل های انتخابی (حداکثر تا ۱۰۰ کدرشته محل) و تکمیل فرم مذکور اقدام نمایند.
بعد از تأئید نهایی رشته های انتخابی توسط متقاضی، رسید انتخاب رشته بوسیله سیستم در اختیار وی قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته داوطلب تکمیل نشده است.
متقاضیانی که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار بگیرند و به هنگام ثبت نام در موسسه محل قبولی، دارای مغایرت معدل باشند باتوجه به مصوبات و دستورالعمل های مربوط ابتدا از آنان ثبت نام مشروط به عمل خواهد آمد و بعد از بررسی وضع علمی چنانچه نمره قبولی را دارا نباشند، قبولی آنان لغو خواهد شد.
پس لازم است متقاضیان معدل خودرا بر طبق مفاد بند «تذکرات مهم در ارتباط با معدل» مندرج در صفحه ۵ دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (شماره ۲) این آزمون مورد بررسی قرار دهند تا بین معدل اعلام شده به این سازمان و معدلی که به هنگام قبولی ارائه خواهند نمود، مغایرتی نباشد.
چنانچه فردی در ردیف پذیرفته شدگان این آزمون قرار بگیرد و تا تاریخ ۳۱ شهریور موفق به دریافت مدرک کارشناسی خود نشود قبولی وی باطل خواهد شد. پس چنانچه داوطلبان به دلایلی احتمال فارغ التحصیلی خودرا تا تاریخ فوق نمی دهند لازم است حداکثر تا تاریخ ۲۰ شهریور درخواست انصراف از گزینش در رشته های انتخابی را به همراه تصویر شناسنامه و یا کارت ملی به سازمان سنجش ارسال نمایند تا از گزینش نهایی حذف شوند.
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نموده است که به درخواست هایی که پس از تاریخ تعیین شده به این سازمان واصل شود ترتیب اثرداده نخواهد شد و تمامی تبعات آن متوجه شخص متقاضی خواهد بود.
همین طور این سازمان به متقاضیان سفارش کرد که پیش از مبادرت به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته خود، توضیحات و اطلاعات مربوط به آن (محل تحصیل، نوع دوره، میزان شهریه و...) و همین طور اطلاعات مندرج در بخش پیوست های دفترچه راهنمای انتخاب رشته را حسب مورد، مطالعه نموده و مد نظر داشته باشند.
ظرفیت پذیرش در تمامی دوره های مورد پذیرش بدون در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ۱۳۶ هزار و ۶۹۱ نفر اعلام شده است.
آمار ثبت نام کنندگان جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ نسبت به آمار داوطلبان آزمون سال ۱۳۹۹، تعداد ۱۰ هزار و ۹۵۷ نفر کمتر است. همین طور تعداد کل رشته های امتحانی، ۱۳۱ کد رشته امتحانی بوده و آزمون طی ۳ نیم روز از چهارشنبه ۶ تا ۸ مرداد انجام شد.
آن دسته ازداوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می شوند، علاوه برمشاهده کارنامه، ضرورت دارد بر طبق برنامه زمانی و اطلاعیه مندرج در سایت سازمان، نسبت به مشاهده و دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ اقدام و پس ازمطالعه دقیق آن، نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل از میان کد رشته امتحانی مجاز و یا دوره های مجاز به انتخاب رشته اقدام و نسبت به ثبت کد رشته محلهای انتخابی به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام نمایند.
گزینش اولیه و نهایی داوطلبان بر طبق نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی (لیسانس) با رعایت دیگر ضوابط مربوط صورت خواهد گرفت.
لیست معرفی شدگان چندبرابر رشته های خاص برای آزمون های تشریحی، عملی، مصاحبه، علمی و.... و اعلام اسامی چندبرابر ظرفیت در دهه سوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.
شروع انجام آزمون های تشریحی و مصاحبه و... ارگانها و رشته های خاص از هفته آخر شهریور ماه لغایت اواسط مهرماه طبق برنامه زمانی که اعلام خواهد شد، انجام می گیرد.
همین طور لیست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در اواخر مهرماه ۱۴۰۰ بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.
بر طبق کارنامه نتایج اولیه در رشته و گرایش مربوط به دوره های روزانه و شبانه مجاز به انتخاب رشته شده باشند. همزمان با انجام انتخاب رشته، علاقمندی خودرا جهت شرکت در پروژه و یا پروژه ها اعلام نموده و نسبت به پرداخت هزینه فوق برای هر پروژه اقدام نماید. (متقاضیانی علاقمندی خودرا جهت شرکت در ۲ و یا ۳ پروژه اعلام نمایند، باید نسبت به پرداخت هزینه برای هر پروژه به مبلغ یک میلیون و پانصد ریال اقدام کنند) و کدرشته محل های پذیرش دوره های دوره های روزانه و نوبت دوم (شبانه) مربوط به هر پروژه و یا آزمون عملی را در فرم انتخاب رشته خود درج نمایند.1400/06/10
11:28:29
itemprop="bestRating">5
1002
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد